19 жовтня 2021, 18:23

Народні депутати спростили процедуру користування земельними ділянками мобільним операторам

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Народні депутати прийняли за основу проєкт Закону "Про внесення зміни до розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо спрощення розміщення технічних засобів електронних комунікацій".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні вперше встановили технічні показники якості мобільного інтернету"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законопроєкту є спрощення процедури отримання мобільними операторами права на користування земельними ділянками для розміщення технічних засобів електронних комунікацій для надання 95% населення України доступу до мобільного високошвидкісного інтернету, опосередкованого стимулювання екотуризму, рекреації, туризму.

Проєктом пропонується доповнити розділ V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" положенням, яким передбачається, що до 1 січня 2026 року можливість передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним або юридичним особам для містобудівних потреб за умови, що відповідні земельні ділянки розташовані в межах території, щодо якої затверджено хоча б один із визначених законом видів містобудівної документації місцевого рівня, не поширюється на

  • надання земельних ділянок площею до 0,05 гектарів, розташованих у межах сіл і селищ,
  • а також за межами населених пунктів (крім особливо цінних земель та територій об’єктів культурної спадщини),

для будівництва, експлуатації та обслуговування технічних засобів електронних комунікацій та/або споруд електронних комунікацій (крім лінійних), що є складовими електронних комунікаційних мереж, в тому числі базових станцій мобільного зв’язку та їх ліній зовнішнього електроживлення.

Проєкт Закону зареєстровано за №5811.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати