14 березня 2024, 12:56

Нардеп: Самих арештованих російських активів для відбудови недостатньо

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Розв’язавши війну проти України, росія завдала нашій державі таких збитків, що самих арештованих за кордоном російських активів для відбудови недостатньо. Тому рф має після нашої перемоги платити репарації, заявив народний депутат, голова парламентського Комітету з питань правової політики Денис Маслов.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд Кіровоградської області ухвалив рішення щодо стягнення з рф збитків у зв’язку зі збройною агресією".

"Ті російські активи, які заморожені за кордоном, мають бути передані Україні. Європейська спільнота вже визначилася щодо передачі Україні доходів від таких активів. Ідеться про приблизно 4,4 млрд євро за два попередні роки. Цього недостатньо для відновлення нашої держави. Також є пропозиція очільника МЗС Великої Британії Девіда Кемерона щодо надання Україні кредитів під заставу заморожених російських активів. Є певні заяви офіційних осіб США. Тож прогрес у питанні стосовно стягнення російських активів на користь України є", зазначив політик.

Він наголосив, що самих цих коштів для відбудови України недостатньо, і рф має після нашої перемоги платити репарації: "Виплата репарацій повинна відбуватися у тому числі за рахунок можливих продажів росією своїх корисних копалин. Лише це може бути умовою дозволу їм це робити. Також одним із джерел покриття збитків, завданих українському бізнесу та громадянам, будуть гранти або внески до спеціального фонду від країн, які підтримують Україну зараз, як-от ЄС, США, Японія, члени G7, Південна Корея тощо".

За його словами, ще одне важливе джерело відновлення – це власні ресурси України, які з’являться після відновлення економіки, яка матиме можливість сама генерувати доходи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати