10 квітня 2020, 18:01

НААУ пропонує вдосконалити законопроекти щодо ціноутворення

НААУ

НААУ направила до Верховної Ради, Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності пропозиції щодо проектів Законів України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо перепродажу товарів під час карантину, епідемії, надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану)" (№3274 від 29.03.2020) та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня" (№3274-1 від 08.04.2020; перше читання).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Позачергове засідання Ради 13 квітня: що розглядатимуть депутати".

Про це зазначають у НААУ.

Так, законопроектами №3274 та №3274-1 запропоновано доповнити Кримінальний кодекс України ст. 199-1. У законопроекті №3274 проект ст. 199-1 КК має такий заголовок: "Перепродаж товарів під час карантину, епідемії,  надзвичайної ситуації, надзвичайного або воєнного стану". Проект ст. 199-1 КК у законопроекті №3274-1 викладено під іншим заголовком: "Порушення законодавства про ціноутворення під час дії правового режиму воєнного або надзвичайного стану або режиму надзвичайної ситуації державного рівня".

"Щодо редакції ст. 199-1 КК запропонованої у законопроекті №3274 ми загалом поділяємо думку, викладену у висновку Головного науково-експертного управління ВРУ від 29.03.2020 р. Разом з тим, викликає сумнів доцільність застосування терміну "перепродаж", визначення якого відсутнє у Кримінальному, Цивільному та Господарському кодексах України", - ідеться у листі НААУ.

Зокрема, вказано, що не запропоновано легальне визначення терміну "перепродаж" і в КК, що порушує принцип правової визначеності, як складової верховенства права. Теж саме стосується й законопроекту "3274-1. У НААУ зазначають, що легально невизначений спосіб "перепродаж", з одного боку, сприятиме уникненню кримінальної відповідальності пошуку та використання інших способів (під іншою ніж "перепродаж" назвою) порушення законодавства про ціноутворення під час дії зазначених правових режимів. З іншого боку, у сторони обвинувачення в умовах надзвичайної ситуації, воєнного або надзвичайного стану під "прикриттям гніву обуреної громадськості" виникне нездоланна спокуса будь-які дії кваліфікувати як кримінально-караний перепродаж.

На думку НААУ, у запропонованому вигляді проекти буде досить важко застосовувати з огляду на нечіткість і проблематичність їх формулювань. "Внаслідок цього можливим стає як непритягнення до відповідальності багатьох осіб, які вчиняють діяння, подібні до описаних в проекті, так і обвинувачення невинуватих. З огляду на це вважаємо, що без належного доопрацювання проекти не досягнуть тих цілей, заради яких вони були внесені", - зазначили у НААУ.

Повний текст листа щодо законопроектів №3274, №3274-1

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати