07 вересня 2021, 15:24

На яких засадах в Україні тепер функціонуватимуть наукові парки: прийнято Закон

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла ряд нормативних актів, метою яких є активізація наукової діяльності. Зокрема, народні депутати прийняли Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Всі освітні курси на Дія.Цифрова освіта відтепер передбачають видачу кредитів ЄКТС"

Про це повідомляє Інформаційне управління  Апарату Верховної Ради України

Законом визначено правовий статус наукових парків, їх організаційно-правову форму, окреслено їх завдання та мету; надано право засновникам створювати наукові парки без погодження із центральними органами виконавчої влади.

Так, науковим парком є юридична особа, що створюється у формі господарського товариства, яке повинно мати у складі учасників не менше одного закладу вищої освіти та/або наукової установи

Законом також надано право науковим паркам самостійно встановлювати напрями діяльності без затвердження їх відповідним центральним органом виконавчої влади.

Законом передбачено, що майнові права на технології та об’єкти права інтелектуальної власності, створені під час виконання проєктів наукового парку, є власністю наукового парку, замовників та/або партнерів наукового парку відповідно до укладених ними договорів, крім випадків, якщо технологію та/або об’єкт права інтелектуальної власності:

  • віднесено до сфери національної безпеки і оборони держави;
  • визнано такими, що мають використовуватися в публічних інтересах;
  • доведено до промислового використання та реалізації готової продукції виключно за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.

До джерел фінансування наукового парку належать кошти статутного капіталу та інших фондів наукового парку, фінансові надходження від діяльності наукового парку, інвестиції, надані науковому парку, фінансові надходження від партнерів наукового парку та інших юридичних осіб, вклади засновників (учасників, акціонерів) наукового парку, благодійні внески для розвитку наукового парку та забезпечення реалізації проектів наукового парку, кошти державного та місцевих бюджетів, кошти замовників, гранти, кредити, поворотна фінансова допомога, інші надходження, не заборонені законом.

Законом встановлено, що у разі виходу закладу вищої освіти та/або наукової установи, за участі яких було створено науковий парк, зі складу засновників, такий науковий парк підлягає ліквідації.

Законом надано можливість закладу вищої освіти та/або науковій установі-засновнику надавати приміщення для розміщення наукових парків на умовах орендної плати, як для бюджетних установ; надано можливість іноземним юридичним особам брати участь у формуванні статутного капіталу наукових парків у будь-якій формі; включено до переліку джерел фінансування наукового парку також і гранти, кредити, поворотну фінансову допомогу.

Відповідні уточнюючі зміни вносяться також до законів України «Про інноваційну діяльність» та «Про оренду державного та комунального майна». Відповідні зміни внесено до Закону України «Про наукові парки».

Проєкт Закону зареєстровано за №4236.

Також народні депутати прийняли за основу проєкт Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності" (№ 5498 ) та проєкт Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки наукової і науково-технічної діяльності" (№ 5499).

Проєктами Законів відповідно пропонується звільнити від оподаткування та звільнити від ввізного мита операції із ввезення на митну територію України наукових приладів, обладнання, спеціалізованих транспортних засобів (в тому числі науково-дослідних суден), запасних частин і витратних матеріалів до них, реактивів, зразків, наукової літератури в паперовому та електронному вигляді, що ввозяться в Україну державними науковими установами та закладами вищої освіти для забезпечення власної наукової та науково-технічної діяльності (крім підакцизних товарів).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати