04 січня 2022, 14:11

На ринку фінансового лізингу з’являться нові правила для надавачів супровідних послуг

Пресслужба НБУ

Національний банк України ухвалив нові правила для надавачів супровідних послуг на ринку фінансового лізингу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ запровадив дистанційний підхід до виїзних перевірок з питань фінмоніторингу"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Йдеться про вимоги до двох категорій осіб: надавачів посередницьких послуг (агентів), які укладають договори від імені лізингодавця, надають консультаційні чи експертно-інформаційні послуги,  та осіб, які залучаються для допоміжних послуг (наприклад,  ремонту та страхування майна, яке передається у лізинг тощо).

Нові правила для агентів та надавачів допоміжних послуг сприятимуть підвищенню їх якості, прозорості інформації для споживачів і захисту їхніх прав та інтересів.

Зокрема, для надання послуг за участю агента лізингодавцеві слід враховувати таке:

  • договір між лізингодавцем та агентом повинен включати повний перелік завдань, які виконуватиме агент, порядок розрахунку за його послуги, строк дії договору тощо;
  • внутрішні правила лізингодавця повинні передбачати особливості надання послуг за участю агента;
  • лізингодавці зобов’язані розміщувати інформацію про агентів на власному вебсайті.

Агентами можуть бути резиденти України, які мають бездоганну ділову репутацію, повну цивільну дієздатність та знають законодавство про фінансовий лізинг, про захист прав споживачів фінпослуг та про захист персональних даних у межах необхідних для виконання переданих йому лізингодавцем повноважень.

Надавачами допоміжних послуг натомість можуть бути будь-які особи, що мають право надавати такий вид послуг. Наприклад, щоб страхувати майно, потрібно мати статус страховика. Крім того, кількість працівників та обладнання повинна бути достатньою  для надання таких послуг.

Щоб забезпечити для споживачів лізингових послуг прозору інформацію, лізингодавці повинні визначити перелік надавачів допоміжних послуг, вартість яких включається до лізингового платежу чи сплачується додатково. Цей перелік, якщо він не визначений в договорі, лізингодавці повинні публікувати на власному вебсайті.

Зазначені зміни передбачені постановою Правління Національного банку від 29 грудня 2021 року № 156 “Про затвердження Положення про впорядкування діяльності з надання супровідних послуг на ринку фінансового лізингу”(посилання). Документ набирає чинності з 1 січня 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати