22 вересня 2021, 8:10

На Китай припадає 40% патентних заявок на 6G

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Аналіз патентного ландшафту показує, що країна є лідером у перегонах з розвитку, незважаючи на санкції США. Китай зробив 6G пріоритетом у межах своєї ініціативи «Зроблено в Китаї 2025», а також надав країнам фінансову допомогу для створення мереж 5G в Африці та на Близькому Сході.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Square приєднується до Пакту про ненапад на криптовалюту за патентними позовами"

Китай відточує свої технічні навички в галузі мереж зв'язку шостого покоління, комерційне розгортання яких очікується у 2030 р. Прогнозувалося, що розвиток 6G в Китаї сповільниться через санкції проти Huawei Technologies, введених урядом США у часи правління колишнього Президента Дональда Трампа у 2019 р., але Китай зберіг свою конкурентоспроможність завдяки мобілізації державних компаній та університетів.

Nikkei працював з токійською дослідницькою компанією Cyber ​​Creative Institute, щоб вивчити близько 20 000 патентних заявок на 9 основних технологій 6G, включаючи зв'язок, квантові технології, базові станції та штучний інтелект. Китай очолив список з 40,3% патентних заявок на 6G, за ним слідують США з 35,2%. Японія зайняла третє місце з 9,9%, за нею йде Європа з 8,9% та Південна Корея з 4,2%.

Країни з великою кількістю патентних заявок, як правило, лідирують з позиції передових технологій та мають більшу вагу щодо галузевих стандартів. Очікується, що прийдешнє покоління технологій мобільного зв'язку, яке має бути у більше ніж 10 разів швидше, ніж 5G, забезпечить повністю автономне водіння, віртуальну реальність високої чіткості та підключення до Інтернету в усьому світі (навіть у віддалених пустелях).

Патентні заявки Китаю переважно пов'язані з технологіями мобільної інфраструктури. В епоху 6G необхідне повітряне покриття (таке як супутники) та наземні базові станції для більш широких радіодіапазонів. Багато з-поміж останніх патентів подала компанія Huawei, яка контролювала 30% світових базових станцій у 2020 р. Серед інших великих китайських патентовласників варто відзначити такі державні компанії як State Grid Corporation of China та China Aerospace Science and Technology.

Huawei володіє найбільшою кількістю патентів на 5G з часткою майже 12%. Китайський гігант мобільного зв'язку, ймовірно, також матиме сильні позиції у сфері 6G. Компанія заявила, що почне розробку 6G самостійно, незважаючи на заборону в США, та опублікувала в серпні технічний документ щодо вдосконалення 5G.

У листопаді минулого року Китайський університет електронних наук і технологій успішно запустив перший у світі супутник 6G. Експерти вважали, що заборона США ускладнить китайським компаніям створення базових станцій нового покоління або виробництво ультрасучасних смартфонів, але фундаментальні дослідження, які проводить уряд країни, не вщухають. Китай не тільки зробив комунікаційні технології наступного покоління пріоритетом у межах своєї ініціативи «Зроблено в Китаї 2025», але й надав фінансову допомогу країнам для будівництва мереж 5G в Африці та на Близькому Сході.

«Інші компанії, крім Huawei, також отримують патенти на 6G, що свідчить про поліпшення технологічного розвитку Китаю», – зазначив Такафумі Сайто, директор Cyber ​​Creative Institute. Водночас США, де багато компаній, які виробляють смартфони та Інтернет, мають високий рівень технічної майстерності в галузі терміналів і програмного забезпечення. Qualcomm та Intel придбали безліч патентів на мікросхеми, що використовуються у смартфонах та іншому ІТ-обладнанні.

У США ініціатива Next G Alliance, в яку входять Google та Apple, оголосила про свої перспективи епохи 6G, а федеральний уряд також дозволив безкоштовний доступ до тестових радіохвиль. Коли 6G буде розгорнуто, ймовірно, комунікації будуть інтегровані з технологіями штучного інтелекту, віртуальної реальності та доповненої реальності. Інші американські компанії, які мають патенти, пов'язані з 6G, включають IBM та Microsoft.

Якщо говорити про Японію, яка займає третє місце, Nippon Telegraph & Telephone має безліч патентів, що стосуються оптичних комунікацій та мереж мобільної інфраструктури в міських районах, включаючи технології зменшення перевантажень і затримок даних.

Очікується, що Міжнародний союз електрозв'язку, орган ООН та галузеві групи почнуть обговорення стандартизації 6G приблизно у 2024 р. Китай, у якого є багато пов'язаних патентів, має сильний голос в організації та матиме перевагу в розробці правил. Вашингтон намагався сповільнити розвиток китайських продуктів мобільного зв'язку, наклавши де-факто ембарго на продаж передових чіпів Huawei, але високопоставлений чиновник МСЕ зауважив, що буде складно виключити Китай з обговорення цього питання.

США і Китай – не єдині, хто бореться за перевагу в 6G. В Європі шведський виробник телекомунікаційного устаткування Ericsson та Університет Оулу у Фінляндії опублікували офіційні документи щодо 6G. Європейський Союз зіграв ключову роль у стандартизації, включаючи створення дослідницької групи Європейським інститутом стандартів електрозв'язку. У Південній Кореї Samsung Electronics та LG Electronics вже відкрили центри розробки 6G, а уряд субсидує зусилля з розробки.

Square приєднується до Пакту про ненапад на криптовалюту за патентними позовами

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати