Міністерство охорони здоров’я України вже опрацювало близько 80% директив, регламентів, угод та інших актів права ЄС (acquis ЄС) у сфері охорони здоров’я. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кабмін затвердив план заходів щодо реформування МСЕК в Україні".
"Головне завдання селф-скринінгу – визначити стан імплементації кожного акту права ЄС. Саме на основі цього аналізу ми зможемо розробити наш подальший план дій та трансформацій, які необхідно виконати для вступу України до Європейського Союзу", – пояснила заступниця міністра з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.
Як зазначається, загалом порівняльному аналізу МОЗ підлягає понад 1000 актів права ЄС, з них – понад 700 актів безпосередньо належать до сфери охорони здоров’я, ще близько 350 актів у межах міжвідомчих погоджень було передано зі сфери відповідальності Міністерства аграрної політики. Нині вже опрацьовано понад 800 актів права ЄС.
Усі акти права ЄС у сфері охорони здоров’я охоплюють переговорні напрями, серед яких:
- Охорона та безпека здоров’я.
- Профілактика захворювань.
- Лікарські засоби.
- Медичні вироби.
- Медична освіта.
- Косметика.
- Безпека харчових продуктів.
- Фітосанітарні заходи.
- Медичні послуги.
У МОЗ повідомили, що самоаналіз рівня відповідності національного законодавства Європейським актам є ключовим етапом до перемовних процедур зі вступу в ЄС. Водночас МОЗ паралельно вже впроваджує регуляції, які відповідають стандартам Європейського Союзу.