08 серпня 2020, 10:56

МОН розробляє стратегію розвитку вищої освіти на 2021-2031 роки

Прес-служба МОН

Міністерство освіти і науки розпочало розробку проекту стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки і запросило охочих долучитися до роботи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОН перенесло дату додаткової сесії для вступу на магістратуру".

Про це повідомляє прес-служба МОН

Зазначається, що під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки України Миколи Кизима у режимі відеоконференції відбулось перше засідання робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 рр.

"Стратегія має стати тим документом, який узагальнить бачення експертної спільноти щодо майбутнього розвитку вищої освіти в Україні та її ролі в житті нашого суспільства. Ми запросили до робочої групи 93 фахових експерти, з-поміж яких – народні депутати, експерти з Національного інституту стратегічних досліджень та НАНУ, голови регіональних рад ректорів та ректори провідних українських вишів, представники федерації роботодавців, очільники НАК,  НАЗЯВО, Наукового комітету Нацради з питань розвитку науки і технологій та інші знані фахівці. Робота над документом буде відкритою для громадськості. Для цього ми створили в інтернеті комунікаційний майданчик, через який до роботи можуть долучитися й інші представники фахової спільноти", – заявив перший заступник Міністра освіти і науки України Микола Кизим.

Так, щоб забезпечити оперативну і злагоджену діяльність, члени робочої групи будуть працювати у підгрупах за конкретними напрямами:

- аналіз поточного стану системи вищої освіти України;

- міжнародний досвід організації системи вищої освіти;

- прогнозування потреб ринку праці у фахівцях з вищою освітою;

- інституційні форми здобуття вищої освіти в Україні;

- викладач майбутнього;

- інноваційні технології у вищій освіті, дистанційне навчання, науково-методичне забезпечення вищої освіти;

- наукова та науково-технічна діяльність у процесі здобуття вищої освіти;

- формування підприємницьких навичок у процесі здобуття вищої освіти;

- система вищої освіти і смарт-спеціалізація регіонів, розбудова регіональних екосистем та кластерів Індустрії 4.0;

- розбудова системи моніторингу і оцінки якості освіти;

- фінансування вищої освіти;

- розвиток системи управління вищою освітою;

- популяризація можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Зокрема, до 14 серпня пройдуть робочі засідання в усіх 13 підгрупах. Опрацюванням пропозицій, що будуть надходити через комунікаційний майданчик від підгруп і незалежних експертів, займатиметься директорат вищої освіти і освіти дорослих МОН.

Такий підхід до розробки проекту Стратегії з використанням сучасних діджитал-інструментів дозволить, на думку Миколи Кизима, підвищити рівень взаємодії координаторів кожної з підгруп і команди Міністерства та виконати встановлену мету у визначені строки – підготувати документ до 1 вересня 2020 року.

Нагадаємо, Уряд ухвалив концепцію розвитку STEM-освіти до 2027 року.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати