06 травня 2020, 13:07

МОН пропонує для обговорення проект профстандарту вчителя

Прес-служба МОН України

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Професійного стандарту за професіями "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти", "Вчитель закладу загальної середньої освіти". 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Для старшокласників розроблено спеціальні уроки про COVID-19".

Про це повідомляє прес-служба МОН України.

Так, Професійним стандартом встановлюються єдині вимоги до вчителів закладів загальної середньої освіти всіх рівнів відповідно до кваліфікаційної категорії. Планується, що одночасно з набранням чинності цього документу буде скасовано наказ Міністерства соціальної політики України 10.08.2018 р. №1143 "Про затвердження професійного стандарту "Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти"".

Метою професійного стандарту є опис основних педагогічних функцій, встановлення єдиних вимог до загальних та фахових компетентностей вчителів закладів загальної середньої освіти, їх допуску до роботи та умов праці.

При цьому особливістю професійного стандарту є опис професійних компетентностей педагогічних працівників відповідно до кваліфікаційних категорій: спеціаліст, ІІ категорія, І категорія, вища категорія. Це дозволить вчителям визначати критерії самооцінювання, а також оцінити готовність вчителя до професійної діяльності у рамках певної кваліфікаційної категорії, проходження атестації та сертифікації.

Проект створювався за участі вчителів та керівників закладів загальної середньої освіти, науково-педагогічних працівників, науковців, громадських організацій, за підтримки міжнародних експертів.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 20.05.2020 р. у письмовому вигляді або електронною поштою за адресами:

- Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135;

- e-mail: profstandart2020@gmail.com.

Нагадаємо, на боротьбу з COVID-19 вже витрачено понад 1,8 млрд грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати