31 березня набрав чинності Закон України "Про медіа", який наближає національне законодавство до Директиви 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги. Про це повідомила пресслужба МКІП.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Винесено перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з Криму".
Так, закон є однією із головних вимог Європейської комісії для набуття Україною кандидатства в члени ЄС. 30 серпня Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні, а 13 грудня закон був підтриманий у цілому.
З набранням чинності новим законом втрачають чинність низка чинних законів України, постанов Верховної Ради та інших нормативно-правових актів, зокрема:
1. Закон України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".
2. Закон України "Про телебачення і радіомовлення".
3. Закон України "Про інформаційні агентства".
4. Закон України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".
5. Закон України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації".
6. Закон України "Про захист суспільної моралі".
- постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні";
- постанову Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про телебачення і радіомовлення";
- постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про інформаційні агентства".
У міністерстві зазначили, що імплементація закону відбуватиметься поступово в кілька етапів до 2031 року. Щодо певних положень визначені окремі строки.
З детальним роз’ясненням Нацради з питань телебачення і радіомовлення з найважливіших питань щодо впровадження Закону "Про медіа" можна ознайомитися за посиланням.