01 квітня 2023, 13:44

МКІП: Набрав чинності закон "Про медіа"

Пресслужба МКІП

31 березня набрав чинності Закон України "Про медіа", який наближає національне законодавство до Директиви 2010/13/ЄС про аудіовізуальні медіапослуги. Про це повідомила пресслужба МКІП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Винесено перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з Криму".

Так, закон є однією із головних вимог Європейської комісії для набуття Україною кандидатства в члени ЄС. 30 серпня Верховна Рада ухвалила документ у першому читанні, а 13 грудня закон був підтриманий у цілому.

З набранням чинності новим законом втрачають чинність низка чинних законів України, постанов Верховної Ради та інших нормативно-правових актів, зокрема:

1. Закон України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні".

2. Закон України "Про телебачення і радіомовлення".

3. Закон України "Про інформаційні агентства".

4. Закон України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".

5. Закон України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації".

6. Закон України "Про захист суспільної моралі".

  • постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні";
  • постанову Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про телебачення і радіомовлення";
  • постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про інформаційні агентства".

У міністерстві зазначили, що імплементація закону відбуватиметься поступово в кілька етапів до 2031 року. Щодо певних положень визначені окремі строки.

З детальним роз’ясненням Нацради з питань телебачення і радіомовлення з найважливіших питань щодо впровадження Закону "Про медіа" можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати