Станом на 1 квітня 2020 року міжнародні резерви України, за попередніми даними становили $24 92 млрд. Після зростання у січні-лютому в березні вони зменшилися на 7,8% і повернулися до рівня, близького до показників початку року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Нацбанк розширив перелік звітних файлів для тестування подання звітності НФУ".
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Зазначається, що зменшення міжнародних резервів упродовж березня було зумовлене, насамперед, значними обсягами валютних інтервенцій Нацбанку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу та населення.
На динаміку резервів упродовж місяця вплинуло:
- по-перше, операції Нацбанку на міжбанківському валютному ринку. У березні обсяг валютних надходжень від експорту зберігався на стабільному рівні, однак попит на валюту з боку бізнесу та населення значно зріс через ажіотаж навколо поширення коронавірусу в Україні та у світі.
Чистий продаж валюти у березні сягнув $2 189,6 млн. Загалом НБУ продав $2 453,6 млн, а купив – $264 млн.
- по-друге, операції Уряду з управління державним боргом. На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загалом було спрямовано $1124,3 млн (в еквіваленті). З них $536,7 млн сплачено за ОЗДП, $409,3 млн – за зобов’язаннями Уряду України та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду. Решта коштів сплачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями.
Ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду. Упродовж місяця Уряд України залучив $873,2 млн та €276,9 млн коштом розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у іноземній валюті.
- по-третє, переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) та інші операції Національного банку, внаслідок яких резерви зросли на $16,6 млн (в еквіваленті).
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.
Нагадаємо, НБУ розробив підходи до формування QR-коду для грошових переказів.