07 серпня 2020, 11:00

Міжнародні резерви України у липні зросли на $0,3 млрд

Прес-служба НБУ

Станом на 01 серпня 2020 року міжнародні резерви України становили 28 802,4 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. У липні вони збільшилися на 1,0%. Зростання резервів упродовж минулого місяця зумовлене насамперед успішним розміщенням урядом єврооблігацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ ухвалив перші рішення з ліцензування небанківських фінансових установ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як зазначається, загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

- по-перше, операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду впродовж місяця становили 1750,0 млн дол. США, у тому числі 1128,7 млн дол. США - від розміщення облігацій зовнішньої державної позики (ОЗДП), 608,2 млн дол. США - від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у валюті. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 1500,3 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 767,0 млн дол. США сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, решта коштів – за зобов’язаннями перед іноземними кредиторами;

- по-друге, операції Нацбанку на міжбанківському валютному ринку. У липні попит на валюту на міжбанківському валютному ринку дещо перевищував пропозицію, тому Національний банк відновив інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних коливань. Їх обсяг минулого місяця становив 498,7 млн дол. США. Водночас у окремі дні ситуація на валютному ринку була сприятливою, тому Нацбанк мав можливість поповнювати резерви за рахунок купівлі валюти. Загальний обсяг таких інтервенцій становив 130,0 млн дол. США;

- по-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 406,3 млн дол. США (в еквіваленті).

Зокрема, поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,9 місяців майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.

Уточнені дані можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, у НБУ створено Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати