20 квітня 2022, 19:02

Міжнародна експертна група Єрмака-Макфола презентує план дій щодо посилення санкцій проти росії

Офіційне інтернет-представництво президента України

Створена з ініціативи Президента України Володимира Зеленського група українських і міжнародних експертів, які аналізують реальний вплив застосованих проти росії санкційних обмежень, презентує напрацьований План дій щодо посилення санкцій проти російської федерації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "США готує законопроєкт, який дозволить передавати Україні заарештовані фонди росії"

Співголови експертної групи – керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), екс-радник Президента США з питань національної безпеки, Посол Майкл Макфол підготували План дій щодо санкцій. 

Цей документ містить рекомендації для міжнародної демократичної спільноти стосовно комплексу подальших економічних заходів, спрямованих на примус російського керівництва до якнайшвидшого припинення війни в Україні та максимальне збільшення ціни агресії для Росії.

План зосереджений на 10 ключових напрямах санкційної політики, серед яких:

- визнання Росії та Білорусі державами – спонсорами тероризму, а збройних сил РФ – терористичною організацією;

- повна заборона на російський експорт енергоносіїв;

- розширення санкцій проти фінансового сектору Російської Федерації та Республіки Білорусь;

- посилення транспортних та страхових санкцій;

- розширення й посилення торговельних ембарго та персональних санкцій.

Також у плані наголошується на важливості запровадження вторинних санкцій і синхронізації зусиль країн демократичного світу у санкційній політиці.

«Цей документ стане основою для подальшої роботи нашого уряду щодо посилення санкційного тиску на Росію. Ми пропонуватимемо нашим партнерам цей список за основу для координації запровадження санкцій. До речі, власне у документі міститься положення щодо синхронізації санкційного тиску з боку демократичних країн», – зазначив Андрій Єрмак.

Керівник Офісу Президента висловив експертній групі подяку за високу ефективність і закликав продовжувати роботу. «Нам потрібна швидка реалізація всіх закладених пропозицій і ретельна оцінка їх ефективності», – наголосив він.

Ознайомитися з Планом дій щодо санкцій можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати