19 квітня 2022, 14:16

США готує законопроєкт, який дозволить передавати Україні заарештовані фонди росії

Члени палати представників Деббі Дінгелл, демократ із Мічигану, та Фред Аптон, республіканець із Мічигану, нещодавно представили законопроєкт, який дозволить арештовані фонди росії та росіян передавати Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У МВФ відкрили спеціальний рахунок для України"

Про це повідомляє вебсайт CNN.

Закон про суверенітет України від 2022 року гарантує, що українці, незалежно від того, є вони громадянами США чи ні, можуть вимагати грошової компенсації через суди США за будь-які збитки, яких вони зазнали внаслідок російського вторгнення, виплачені за рахунок активів, захоплених у росії чи російських олігархів у США. Цей законопроєкт створює практичний механізм для українців, щоб відбудувати своє життя.

Чинне законодавство США зазвичай забороняє судові позови проти іноземного уряду за дії, що відбуваються за межами Сполучених Штатів. Однак законопроєкт Дінгелла-Аптона змінить це, і десятки мільярдів доларів, які Банк росії зберігає в США, не кажучи вже про заарештовані активи олігархів під санкціями, можуть бути використані для виплати компенсацій українцям після війни.

Якщо цей законопроєкт буде ухвалено, українська сім'я, чий будинок було зруйновано внаслідок бомбардування російськими військовими, зможе подати до суду у Сполучених Штатах. Такий судовий процес може вимагати заміни будинку та майна, а також медичних витрат та компенсації за травми.

Україна також може подати позов до США та використати будь-які російські кошти для допомоги у відновленні лікарень, шкіл та інших споруд, зруйнованих російськими військовими під час цього незаконного вторгнення. Американські громадяни і будь-який бізнес, який зазнав збитків в Україні, також можуть отримати компенсацію.

Коротко про механізм:

  • Україна в США подає до суду на росію за руйнування об‘єктів.
  • Суд визнає росію винною і визначає розмір компенсації
  • Україна отримує компенсацію на відновлення з арештованих фондів.

Цей законопроєкт дає українцям можливість притягнути путіна до відповідальності та використати арештовані російські кошти для відновлення свого життя. Цей екстраординарний процес виправданий очевидними воєнними злочинами, скоєними росією щодо України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати