30 серпня 2023, 11:30

Мінʼюст захистив інтереси держави в Китаї: деталі

Пресслужба Мін'юсту

Мін’юст успішно захистив інтереси Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України проти китайської будівельної компанії "Xinjiang Communications Construction Group Co., Ltd". Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінʼюст відкриває Цифровий офіс ДРАЦС".

18 серпня 2023 року Мін’юстом були отримані рішення суду м. Урумчі – адміністративного центру Синьцзян-Уйгурського автономного району Китайської Народної Республіки – у трьох справах за позовами китайської державної будівельної корпорації до Укравтодору (наразі ДАВРІУ), винесені на користь української сторони.

У жовтні 2017 року Укравтодор та китайська державна компанія "Xinjiang Communications Construction Group" підписали два контракти на умовах FIDIC щодо виконання ремонтних робіт із покращення безпеки руху на автодорозі М-12 та реконструкцію і капремонт автодороги М-03. Обидва контракти передбачали надання китайським підрядником гарантій виконання у Bank of China на суму приблизно 8,5 млн доларів США, а також надання гарантії повернення авансового платежу по одному контракту на суму 3,85 млн доларів США.

"Контракт щодо реконструкції автодороги М-03 було розірвано Укравтодором у грудні 2018 року, оскільки станом на дату розірвання роботи по контракту навіть не розпочалися. Згодом у червні 2019 року, Укравтодором було розірвано другий контракт щодо автодороги М-12, оскільки китайський підрядник на той момент виконав приблизно 1% робіт замість 70% згідно з графіком за контрактом і протягом періоду дії контракту не забезпечив належного експлуатаційного утримання ділянки, як того вимагав контракт, в результаті чого ділянку дороги було доведено до аварійного стану з ускладненими умовами руху", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, після розірвання контрактів Укравтодор направив китайському банку запити на стягнення за зазначеними гарантіями, проте для ухилення від повернення коштів китайський підрядник звернувся до суду за місцезнаходженням відділення банку у КНР із заявою про забезпечення позову про нібито шахрайські дії (який протягом ряду років так і не було подано), в результаті чого стягнення за гарантіями було заблокованим до моменту розв'язання питання по суті.

Оскільки досудове врегулювання не призводило до жодного результату, Мін’юст найняв юридичного радника у Китаї Yingke Law Firm. КНР станом на сьогодні керується принципом абсолютного судового імунітету, тому адвокатами Yingke Law Firm було направлено подання до суду, що складалося з пакету документів на підтвердження абсолютного імунітету Укравтодору (як ЦОВВ) від розгляду проти нього справ у судах КНР, пояснення з приводу порушень контрактів китайським підрядником, які призвели до розірвання контрактів, відсутності будь-яких шахрайських дій з боку Укравтодору.

"У результаті, виходячи з пояснень щодо імунітету, наданих від імені Укравтодору, та згідно з інструкціями Верховного суду КНР, суд міста Урумчі закрив судові справи проти Укравтодору, відповідно забезпечення позовів мають бути зняті. Кошти за гарантіями виконання у розмірі 8,5 млн доларів США та 3,85 млн доларів США мають бути звільнені та повернуті відповідно Укравтодору та Світовому банку як тільки рішення суду наберуть законної сили", – повідомила заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра.

Водночас 28 серпня 2023 року стало відомо, що "Xinjiang Communications Construction Group Co., Ltd" подано апеляцію на рішення суду першої інстанції. За інформацією від китайських адвокатів, із врахуванням наявних процесуальних строків рішення апеляційного суду очікується наприкінці 2023 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати