У Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону України № 9148 від 27.03.2023 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В Україні працюють над залізничним сполученням із Варшавою".
Як зазначається в пояснювальній записці, метою прийняття законопроєкту є вдосконалення законодавства у частині виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, а також покарань у виді штрафу та громадських робіт. Проєкт закону розроблено Міністерством юстиції України з власної ініціативи.
Аналіз застосування такого адміністративного стягнення (та покарання), як громадські роботи, свідчить, ідеться в проєкті закону, про необхідність вдосконалення положень законодавства, якими регулюються такі види стягнення (покарання).
У записці вказано, що громадські роботи полягають у виконанні правопорушниками (засудженими) у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт. Згідно з ч. 2 ст. 30-1 КУпАП та ч. 2 ст. 56 КК громадські роботи відбуваються не більш як чотири години на день.
Водночас зазначається, що 8 годин – це загальновстановлена тривалість робочого часу, протягом якого можливо повноцінно та якісно виконати певний обсяг роботи.
"Проєктом Закону вносяться зміни до статей 30-1, 321-2 КУпАП, ст. 56 КК в частині збільшення виконання громадських робіт до восьми годин, що надасть можливість правопорушникам (засудженим) швидше відбути це адміністративне стягнення (покарання), а також привабить роботодавців. Водночас пропонується встановлювати графік щоденного виходу на роботу порушника власником підприємства, установи, організації спільно з порушником з урахуванням часу роботи (навчання) порушника на основній роботі", – йдеться в повідомленні.
Також вносяться зміни до ст. 321-3 КУпАП у частині надання можливості відбувати громадські роботи в межах всього міста або області, за умови забезпечення транспортування порушників на обʼєкт та у зворотному напрямі, що збільшить зацікавленість органів місцевої влади, підприємств, установ, організацій та певною мірою зможе забезпечити потребу в безоплатній роботі для ліквідації наслідків ведення воєнних дій.
Крім того, проєктом закону вносяться зміни до КК у частині призначення громадських робіт як основного, так і додаткового покарання, що дозволить збільшити виховний вплив на засуджених через суспільно корисну роботу.
Водночас вносяться зміни до ст. 535 КПК, що з урахуванням положень проєкту закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та розширення громадських робіт" надасть можливість застосувати нові підходи до виконання покарання у виді штрафу.