24 вересня 2020, 12:29

«Мін’юст планує запуск веб-платформи з питань банкрутства та відновлення платоспроможності», - Валерія Коломієць

Заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць аналізувала зміни у регулюванні процедури банкрутства та ділилася новаціями цієї сфери в ексклюзивному інтерв’ю для «Юридичної газети».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Валерія Коломієць: «Молодим» суддям інколи немає на кого рівнятися».

11 вересня опублікований наказ, яким Міністерство юстиції вносить зміни до порядку проведення перевірок арбітражних керуючих. Насправді внесені ним зміни не є величезними чи системними, але вони досить важливі. Було прийнято рішення, що на даний момент усі позапланові перевірки з приводу скарг будуть проводитися не за місцем, де зареєстроване підприємство, яке перебуває, наприклад, у процесі банкрутства. Місце буде визначатися Мін’юстом як єдиним органом управління, який бачить, скільки ті чи інші міжрегіональні управління мають перевірок на даний момент, яка їх завантаженість, які у них штат та спроможність. Тобто усі охочі можуть розібратися, чому одного арбітражника відправлено у Дніпро, а іншого у Львів.

Окрім того, змінами передбачено, що у своєму акті перевірки комісія має чітко прописувати, чому встановлені порушення у процедурі банкрутства призвели до негативних наслідків для учасників процедури. Це дуже важливо, адже одним з аспектів роботи Мін’юсту у сфері банкрутства є унормування практики комісії з притягнення арбітражних керуючих до дисциплінарної відповідальності. І зокрема, цей пункт про причинно-наслідковий зв’язок - один з елементів того, щоб рішення Дисциплінарної комісії виглядало більш об’єктивним та обґрунтованим для будь-якого стороннього спостерігача.

Також Мін’юст планує запуск веб-платформи з питань банкрутства та відновлення платоспроможності. Вона полегшує кредиторам доступ до усієї належної інформації. Адже зараз є моменти, коли вони не можуть знайти спільної мови, наприклад, з арбітражним керуючим. Це полегшення і для самого арбітражника, який може в електронному форматі вести всі свої справи, мати доступ до реєстрів з однієї точки доступу, а також завдяки цій платформі зможе подавати усю необхідну звітну документацію. До того ж, такий доступ до інформації впливає на рейтинг Doing Business.

Оскільки нинішня платформа застаріла, у кожного арбітражника в офісі сьогодні є старенький комп’ютер, який використовується виключно для подачі звітності. Зараз вже опрацьовано ТЗ для нового веб-порталу, тривають консультації з різними представниками ринку, як арбітражниками, так і кредиторами, адже у кожного свої інтереси, що там має бути включено. Валерія розповіла, що де-факто запуск цієї платформи планується до квітня 2021 р., а вже до кінця цього року ми зможемо побачити її бета-версію.

Крім того, Мін’юст запускає робочу групу з розробки професійних стандартів для арбітражних керуючих, де дуже важлива роль буде у Національної асоціації арбітражних керуючих. «На наше переконання, саме визначення стандартів дозволить розробляти якісні програми підвищення кваліфікації, методичні рекомендації та певні стандарти тих чи інших дій на якихось етапах процедури: банкрутства, відновлення платоспроможності, розпорядження майном. Усі ці стандарти запроваджуються для того, щоб якнайкраще і найефективніше здійснювати ці процедури для конкретних підприємств».

Продовження інтерв’ю за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати