12 грудня 2019, 16:05

Мін'юст цифровізував процес перерахунку коштів на рахунки стягувачів

Прес-служба Мін'юсту

Міністерство юстиції України взяло курс на цифровізацію процесів виконання рішень судів. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Запрацювала гаряча лінія з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації".

Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

"Одним із таких важливих кроків став перехід органів державної виконавчої служби на дистанційне обслуговування в органах казначейства. Наразі до цієї системи вже підключили 78% відділів ДВС, до середини наступного року плануємо охопити усі 100%", - зазначив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

Згідно з чинним законодавством, кошти, стягнуті з боржника (у тому числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби в органах Державної казначейської служби. Після того не пізніше наступного робочого дня на підставі платіжних доручень перераховуються виконавцем на зазначений у заяві про примусове виконання рішення рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом.

За словами Андрія Гайченка, паперова тяганина забирала багато коштів і часу, оскільки виконавцю доводилось формувати платіжні доручення у паперовому вигляді та фізично доставляти до відповідних органів Державної казначейської служби. Він зазначив, що підключення до системи дистанційного обслуговування "Клієнт Казначейства - Казначейство" значно спрощує цей процес та дає можливість в один клік здійснювати перерахунок коштів стягувачу.

Відтепер державні виконавці, які підключені до системи, можуть здійснювати управління рахунками установи цілодобово, не виходячи з офісу, в дистанційному режимі контролювати надходження та здійснювати видатки та отримувати виписки з рахунків за надходженнями дистанційно, в будь-який час, без використання паперових носіїв та без звернення в органи Казначейства. Платіжні доручення формуються в Автоматизованій системі виконавчого провадження та надсилаються до органів Казначейства засобами ПТК "Клієнт Казначейства - Казначейство" з накладанням електронних цифрових підписів та електронної цифрової печатки.

"Це значно оптимізує процес управління рахунками органами державної виконавчої служби, дозволяє відстежувати надходження в режимі реального часу і значно пришвидшує процес перерахування грошових коштів з рахунків органів державної виконавчої служби на рахунки стягувачів та до Державного бюджету України", - підсумував заступник Міністра.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати