Річний звіт щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини засвідчує, що 38% справ, які перебували на розгляді на кінець 2022 року, стосувалися російської федерації. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Судові повістки у Viber: крок до цифровізації судочинства чи нові проблеми?".
Так, Уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко в інтерв'ю агентству "Укрінформ" зауважила, що зобов’язання виконувати рішення ЄСПЛ не має обмежень у часі. На практиці це означає, що якщо рф у майбутньому матиме намір повернутись до Ради Європи, вона буде зобов’язана виконати всі рішення ЄСПЛ.
За її словами, у грудні 2022 року Комітет ухвалив Стратегію щодо нагляду за виконанням рішень ЄСПЛ, і суд продовжує розглядати та ухвалювати рішення проти росії, а Комітет бере їх на контроль та здійснює нагляд за їх виконанням.
"Хоч росія усіляко уникає надання інформації та ігнорує усі звернення РЄ, Комітет міністрів виробив алгоритм, як отримувати необхідні дані, зокрема за допомогою міжнародних організацій, де вона все ще є членом (ООН та її органи), та громадських організацій в росії (щодо ситуації в росії), в Молдові (щодо справ, які стосуються Придністров’я). Оскільки росія не сплачує присуджені компенсації, створюється реєстр присуджених ЄСПЛ компенсацій", – сказала Сокоренко.
Про результати кожного засідання Комітету міністрів, за її словами, генеральний секретар РЄ надсилає листи до відповідних органів росії: "Це робиться, аби потім у них не було можливості говорити, що вони не брали участі у відповідних засіданнях і тому нічого не зобовʼязані робити".
Водночас, наголосила вона, такий підхід зберігається не лише в частині виконання рішень – ЄСПЛ так само продовжив розгляд справ проти росії – як індивідуальних, так і міждержавних.