14 травня 2020, 17:03

Мінсоцполітики закликало посилити захист прав дітей

Прес-служба Мінсоцполітики

Міністерство соціальної політики України закликало посилити захист прав дітей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд доповнив перелік професійних захворювань COVID-19".

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

"Кричуща ситуація, яка нещодавно виникла в Києві, коли батьки, громадяни іноземних країн, через відсутність транспортного сполучення у зв’язку з пандемію, викликаною COVID-19, не можуть забрати своїх дітей, народжених шляхом сурогатного материнства в Україні, призвела до порушення права цих дітей на батьківську турботу.

Діти фактично перебувають без батьківського догляду та не можуть в повній мірі відчувати тактильний і емоційний контакт з рідними дорослими, що так необхідно в перші місяці їх життя для повноцінного розвитку.

Поряд з тим, в інших країнах ситуація з сурогатним материнством розглядається з іншого боку та часто прирівнюється до торгівлі людьми і карається законом", - зазначили у Міністерстві.

Так, сурогатне материнство заборонено законом в таких розвинених країнах, як в Австрія, Норвегія, Швеція, Франція, Італія, Швейцарія, Німеччина та в деяких штатах Сполучених Штатів Америки. В Україні порядок та умови застосування в Україні допоміжних репродуктивних технологій регулюється відповідним наказом МОЗ.

У зв’язку з цим Мінсоцполітики як головний координатор у сфері захисту прав дітей та протидії торгівлі людьми ініціює законодавче посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями. 

"Нам необхідно розробити свою національну політику у відношенні сурогатного материнства - особливо стосовно надання такої послуги громадянам іноземних країн. Ми прагнемо, щоб діти не ставали предметом купівлі-продажу, до жінки не було проявів різних форм експлуатації, і водночас ми не маємо права позбавити можливості стати біологічними батьками тих сімейних пар, які не можуть виносити власну дитину за медичним показами", - вказали у Мінсоцполітики.

Нагадаємо, Мін'юст вніс зміни до графіка проведення перевірок приватних виконавців.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати