Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко обговорив з Директором Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фаном питання підвищення ефективності співпраці та реалізації започаткованих проектів, повідомляє Урядовий портал.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Геннадій Зубко звернувся до Світового банку із пропозицією переглянути технічні процедури та терміни погодження проектних рішень. «В кризових умовах, - підкреслив Віце-прем’єр-міністр, - процедурні затримки спільних проектів є неприйнятними ні для України, ні для Світового банку».
Урядовець запропонував створити робочу групу із представників Мінрегіону та Світового банку, яка напрацює пропозиції щодо змін у операційних посібниках та технічних завданнях започаткованих та майбутніх проектах, що реалізуються Світовим банком в Україні.
«Реформи не можуть чекати. Потрібно враховувати ситуацію, в якій опинилася Україна зараз, а також прибрати ті перешкоди та проблеми, які виникли при виконанні попередніх проектів», - підкреслив Геннадій Зубко.
«Ми повинні виходити із необхідності та важливості реалізації спільних проектів по реконструкції мереж водоканалів, централізованого теплопостачання. Для цього важливо побудувати спільну командну роботу з персоналом міністерства, групи управління проектів банку та фахівців по виконанню проектів в водоканалах та теплокомуненерго» - наголосив він.
«Ми прийняли рішення про додаткове створення проектного офісу в міністерстві за рахунок власної економії, який дозволить скоординувати командну роботу та допомогти водоканалам та теплокомуенерго швидко і якісно працювати над реалізацією проектів», - повідомив міністр.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України координує кілька проектів міжнародної фінансової допомоги Україні. Серед них проекти зі Світовим Банком «Розвиток міської інфраструктури» ($ 140 млн), «Розвиток міської інфраструктури – 2» ($ 350 млн), «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» ($ 382 млн).
Крім того, спільно з Європейським інвестиційним банком реалізуються «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» та «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».