Мінрегіон пропонує створити в усіх областях групи з моніторингу дотримання містами норм доступності та безбар’єрності у будівлях та на об’єктах благоустрою.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Одеська область стане пілотною у впровадженні проєктів цифрового розвитку регіонів".
Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.
"Ми хочемо, щоб в регіонах були створені групи з представників місцевої влади та громадськості, зокрема, маломобільних груп населення, які здійснюватимуть аудит безбар’єрності міст та за його результатами надаватимуть місцевій владі рекомендації з першочергових заходів. Міста зможуть поліпшити ситуацію з доступністю, а міністерство отримає інформацію для подальшого аналізу та удосконалення законодавства", – зазначає Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
У деяких містах вже працюють такі групи, там де вони відсутні Мінрегіон рекомендуватиме їх створення. Планується, що вони працюватимуть на добровільних засадах. Моніторинг починатимуть з об’єктів громадської сфери – площ, парків, тротуарів та переходів.
На сьогодні основний документ, який нормує доступність до будівель та об’єктів благоустрою – ДБН «Інклюзивність будівель та споруд». Дотримання його вимог є обов’язковим для всіх форм будівництва. З 2019 року усі об’єкти, що будуються, реставруються або реконструюються, мають відповідати цьому ДБН. Для збудованих раніше будівель та споруд Мінрегіон наразі розробляє Порядок розумного пристосування.
Нагадаємо, в Україні розпочався процес реорганізації РДА ліквідованих районів.