28 грудня 2020, 17:33

Мінрегіон пропонує провести моніторинг інклюзивності міст

Прес-служба Мінрегіону

Мінрегіон пропонує створити в усіх областях групи з моніторингу дотримання містами норм доступності та безбар’єрності у будівлях та на об’єктах благоустрою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Одеська область стане пілотною у впровадженні проєктів цифрового розвитку регіонів".

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Ми хочемо, щоб в регіонах були створені групи з представників місцевої влади та громадськості, зокрема, маломобільних груп населення, які здійснюватимуть аудит безбар’єрності міст та за його результатами надаватимуть місцевій владі рекомендації з першочергових заходів. Міста зможуть поліпшити ситуацію з доступністю, а міністерство отримає інформацію для подальшого аналізу та удосконалення законодавства", – зазначає Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

У деяких містах вже працюють такі групи, там де вони відсутні Мінрегіон рекомендуватиме їх створення. Планується, що вони працюватимуть на добровільних засадах. Моніторинг починатимуть з об’єктів громадської сфери – площ, парків, тротуарів та переходів.

На сьогодні основний документ, який нормує доступність до будівель та об’єктів благоустрою – ДБН «Інклюзивність будівель та споруд». Дотримання його вимог є обов’язковим для всіх форм будівництва. З 2019 року усі об’єкти, що будуються, реставруються або реконструюються, мають відповідати цьому ДБН. Для збудованих раніше будівель та споруд Мінрегіон наразі розробляє Порядок розумного пристосування.

Нагадаємо, в Україні розпочався процес реорганізації РДА ліквідованих районів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати