11 грудня 2020, 18:17

Мінрегіон ініціює відновлення архітектурно-будівельного контролю на місцях

Прес-служба Мінрегіону

Міністерство розвитку громад і територій ініціює відновлення дії Постанови КМУ № 553 "Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю". У середу, 10 грудня, проект постанови розісланий на погодження ЦОВВ і буде розглянутий вже на найближчому черговому засіданні Уряду. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінрегіон: Житлово-комунальна інспекція має виступити арбітром між споживачем та комунальниками".

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

"Через відсутність держконтролю, зокрема, зі сторони органів місцевого самоврядування, в українських містах виник будівельний колапс. Оскільки місцева влада жодним чином не може вплинути на самочинне будівництво, це вже призводить до трагічних наслідків. Ми всі чудово пам’ятаємо інцидент в Одесі, де обвалилася частина житлового будинку, пам’ятки архітектури, внаслідок незаконних робіт забудовника з демонтажу будівлі, що розташована поруч. Така ситуація, нажаль, відбувається по всій країні", – пояснив таке рішення Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.

За його словами, лише впродовж останнього місяця зафіксовано понад 70 звернень від органів місцевого самоврядування щодо незаконних забудов, які з’явилися в їхніх містах з березня цього року. Основна їхня скарга, що вони ніяк не можуть вплинути на недобросовісних забудовників.  

Відновлення повноважень місцевим органам влади здійснювати архітектурно-будівельний контроль, дозволить зупинити незаконне будівництво на місцях. А також здійснювати планові та позапланові перевірки.

Міністр наголосив, що цей крок жодним чином не зупиняє реформу містобудування, розпочату в березні цього року. "ДАБІ буде ліквідовано. Крок за кроком ми зупинимо корупцію та хаос, і наведемо лад у питаннях містобудування", – наголосив Олексій Чернишов.

Нагадаємо, до 2024 року Мінцифри планує перевести всі публічні послуги в онлайн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати