01 вересня 2022, 10:38

Міноборони внесло до Ради пропозиції щодо військового обліку для жінок

Міноборони передало до Верховної Ради свої пропозиції змін до закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уповноваженою у справах ЄСПЛ призначено Маргариту Сокоренко"

Про це повідомила в телеграмі заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

"Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента. Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони і Генштаб їх виконають",- написала Ганна Маляр.

Вона зазначила, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

Наразі відомство працює над законопроєктом разом з профільним комітетом ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати