22 серпня 2023, 16:05

Міністерство фінансів залучило сьомий транш макрофінансової допомоги від ЄС на 1,5 млрд євро

Пресслужба Мінфіну

22 серпня до держбюджету надійшов сьомий транш у розмірі 1,5 млрд євро в межах масштабної програми макрофінансової допомоги ЄС (МФД). Про це повідомила пресслужба Мінфіну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "єРобота: переможці отримають 5,5 млн грн грантів на розвиток ветеранського бізнесу".

Як зазначається, в цілому у 2023 році Україна отримала вже 12 млрд євро пільгового кредитного фінансування в межах МФД із передбачених цією програмою 18 млрд євро. 

У міністерстві вказали, що термін погашення кредиту складає 35 років. Водночас відсотки та інші платежі за обслуговування кредиту замість України сплачуватиме Сторона ЄС. МФД, як і в попередні періоди, спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема соціальних та гуманітарних.

"Європейський Союз є одним із найбільших донорів фінансової допомоги для України. Від початку повномасштабної війни з рф, загальний обсяг прямої бюджетної підтримки, наданої в рамках програм МФД, вже сягнув 19,2 млрд євро. Вдячний інституціям ЄС та країнам-членам за розуміння наших нагальних фінансових потреб і своєчасну допомогу, яка є важливим фактором стабільного проходження поточного бюджетного року", – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Водночас наступні транші в межах масштабної програми МФД очікуються до кінця 2023 року з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов структурної політики.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати