Сьогодні Мінфін презентує зміни для публічного обговорення до Порядку оформлення і подання скарг платників податків та їх розгляду органами ДФС.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Функціонування цього механізму мінімізує кількість судових спорів, а відповідно, витрати платників та держави в судовому процесі. Це також підвищить прозорість розгляду скарг, а також гарантуватиме реалізацію прав платників податків.
Прозорість процесу гарантується правом платника податків:
• заявляти клопотання про:
- відкритий розгляд скарги;
- присутність під час розгляду скарги за участю платника податків представників засобів масової інформації;
• здійснювати технічну фіксацію засідання за допомогою фото-, відеозйомки, звукозапису;
• ознайомлюватись із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки за допомогою технічних засобів.
При цьому контролюючий орган нижчого рівня зобов'язаний надіслати до контролюючого органу вищого рівня (що розглядає скаргу), в електронній або письмовій формі всі документи, що стосуються розгляду скарги. Це позбавить платників необхідності “шукати” матеріали справи по різним інстанціям розгляду скарги в ДФС.
Передбаченозапровадження додаткових інструментів гарантування об’єктивності розгляду скарги:
- у розгляді скарги тепер мають право приймати участь представники Мінфіну, Державної регуляторної служби, Уповноважений з питань підприємництва при ДФС та представники Ради бізнес-омбудсмена;
- крім того, позиція таких осіб та мотиви не врахування такої позиції (якщо вона не була врахована) повинні бути вказані у рішенні за результатами розгляду скарги.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу «Про затвердження Змін до Порядку оформлення і подачі скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами» можна надсилати на е-адресу: mdygun@minfin.gov.ua.