19 серпня 2016, 11:39

Мінфін удосконалить адміноскарження для платників податків

Прес-служба Міністерства фінансів України

Сьогодні Мінфін презентує зміни для публічного обговорення до Порядку оформлення і подання скарг платників податків та їх розгляду органами ДФС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Функціонування цього механізму мінімізує кількість судових спорів, а відповідно, витрати платників та держави в судовому процесі. Це також підвищить прозорість розгляду скарг, а також гарантуватиме реалізацію прав платників податків.

Прозорість процесу гарантується правом платника податків:

• заявляти клопотання про:
- відкритий розгляд скарги;
- присутність під час розгляду скарги за участю платника податків представників засобів масової інформації;
• здійснювати технічну фіксацію засідання за допомогою фото-, відеозйомки, звукозапису;
• ознайомлюватись із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки за допомогою технічних засобів.

При цьому контролюючий орган нижчого рівня зобов'язаний надіслати до контролюючого органу вищого рівня (що розглядає скаргу), в електронній або письмовій формі всі документи, що стосуються розгляду скарги. Це позбавить платників необхідності “шукати” матеріали справи по різним інстанціям розгляду скарги в ДФС. 

Передбаченозапровадження додаткових інструментів гарантування об’єктивності розгляду скарги:

  • у розгляді скарги тепер мають право приймати участь представники Мінфіну, Державної регуляторної служби, Уповноважений з питань підприємництва при ДФС та представники Ради бізнес-омбудсмена;
  • крім того, позиція таких осіб та мотиви не врахування такої позиції (якщо вона не була врахована) повинні бути вказані у рішенні за результатами розгляду скарги. 

Зауваження та пропозиції до проекту наказу «Про затвердження Змін до Порядку оформлення і подачі скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами» можна надсилати на е-адресу: mdygun@minfin.gov.ua.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати