31 серпня 2023, 13:25

Мінфін: 4,3 млрд доларів профінансовано на пріоритетні видатки І кварталу 2023 року

Пресслужба Мінфіну

Міжнародні партнери спрямували 4,3 млрд дол. США в межах Проєкту PEACE на відшкодування пріоритетних видатків І кварталу 2023 року. 93% коштів – гранти від Сполучених Штатів Америки, повідомила пресслужба Мінфіну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Армія відновлення: Майже 48 тисяч безробітних заробили 305 млн грн".

Крім цього, Україна отримала 15 млн дол. США грантової допомоги від Фінляндії та кредит у розмірі 272 млн дол. США (252,3 млн євро) від Світового Банку. Про це свідчать дані, подані в аналітичній панелі (дашборді), яку підготував Мінфін для підвищення прозорості та підзвітності використання зовнішнього фінансування про видатки державного бюджету в I кварталі 2023 року в межах проєкту Світового Банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (Public Expenditures for Administrative Capacity Endurance in Ukraine, PEACE in Ukraine). 

Метою Проєкту PEACE in Ukraine є часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони.

У цілому в I кварталі 2023 року здійснено 171,9 млрд грн (4,7 млрд дол. США) видатків з державного бюджету, які підлягають відшкодуванню міжнародними партнерами України в межах проєкту PEACE, зокрема:

  • 105,7 млрд грн (61,5%) – видатки соціальної сфери, що включають допомогу 2 млн внутрішньопереміщеним особам (18,6 млрд грн), житлові субсидії (9,6 млрд грн) для 1,9 млн людей; 

  • 25,8 млрд грн (15%) – видатки сфери охорони здоров’я на оплату праці понад пів мільйона медичних працівників; 

  • 25 млрд грн (14,5%) – видатки сфери освіти, що включають оплату праці пів мільйона вчителів середніх шкіл і 135 тис. працівників закладів вищої освіти; 

  • 8 млрд грн (4,7%) – зарплати 57 тис. рятувальників ДСНС.

"Фінансова підтримка партнерів у межах Проєкту Світового банку PEACE in Ukraine є надважливою для реалізації соціальних та гуманітарних зобов’язань держави під час війни, коли переважна частина власних надходжень бюджету спрямовується на потреби сил безпеки і оборони. Водночас абсолютним пріоритетом Уряду України є забезпечення ефективного, прозорого та підзвітного використання донорських коштів. А отже, Мінфін тісно співпрацює з командами Світового Банку та USAID для забезпечення моніторингу цільового використання кожного долара наданої фінансової допомоги. Адже довіра партнерів є нашим ключовим активом у побудові ефективної співпраці", – сказав міністр фінансів Сергій Марченко.

Дані про проєкт PEACE за 2022 рік подано за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати