20 травня 2024, 12:50

Міненерго схвалило Дорожню карту розвитку "розумних мереж": втрати в енергосистемі зменшаться на 6 млрд кВт*годин

Пресслужба Міненерго

Міністерство енергетики України схвалило Дорожню карту розвитку «розумних мереж». Вона передбачає впровадження автоматизації та цифрових рішень на всіх рівнях енергосистеми. Тат зазначають, що це потрібно для того, аби зробити її більш збалансованою та захищеною, стійкішою в умовах воєнних ризиків. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Соціальні пільги осіб з інвалідністю: що треба знати"

Про це повідомляє пресслужба Міненерго.

Згідно з Дорожньою картою відновлення пошкоджених російськими атаками об’єктів планується здійснювати із застосуванням «розумних» технологій. Зокрема, технології «мікромереж» є більш стійкими до воєнних факторів та природних лих.

"Українська енергосистема є невід’ємною частиною європейської, а отже, має розвиватися та модернізуватися за європейськими стандартами. Впровадження технології «розумних мереж» дозволить оптимізувати виробництво, передачу та споживання електроенергії, що стимулюватиме до зменшення втрат електроенергії", – зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.

Впровадження технології «розумних мереж» дозволить зменшити втрати електроенергії в електромережах в цілому по Україні на 6 млрд кВт*год щорічно. Також це вплине на зменшення річного індексу SAIDI (показник тривалості перерв в електропостачанні) орієнтовно до 100 хвилин, що відповідає середньому показнику країн ЄС.Дорожня карта розвитку "розумних мереж" передбачає також активний розвиток систем автоматичного моніторингу, контролю, регулювання та захисту мереж, систем вимірювання і збору інформації, зокрема, систем «розумного обліку електроенергії», значна увага приділятиметься кібербезпеці.

Дорожня карта є етапом реалізації Концепції впровадження "розумних мереж".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати