28 липня 2020, 10:00

Міненерго обстоює комплексний підхід до трансформації вугільних регіонів

Урядовий портал

Міністерство енергетики планує комплексний підхід до трансформації вугільних регіонів України, з урахуванням економічних, екологічних та соціальних аспектів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Мінфіні обговорили вимоги до форми та змісту структури власності юридичних осіб".

На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславецьповідомляє Урядовий портал.

"Ми завершуємо підготовку Концепції з реформування вугільної галузі. Відпрацьовуються фінальні кроки методології оцінки перспективних і неперспективних шахт. Відповідно до цієї методології шахти ранжуватимуться з позиції перспективності", – розповіла в.о. Міністра.

Зокрема, з метою визначення собівартості вугілля і з‘ясування перспектив модернізації для кожної шахти представники Міністерства вивчають середньострокові плани видобутку вугілля під час робочих візитів на вугледобувні підприємства.

Також Міненерго напрацьовує пропозиції для німецьких партнерів, які запропонували започаткувати в Україні два "пілотних" проекти реорганізації вугледобувних підприємств у двох мономістах – на Сході і на Заході України.

"У нас в Україні 65 мономіст, де шахта є єдиним бюджетоутворюючим підприємством. Тому йдеться не про закриття окремих шахт, а про трансформацію вугільних регіонів в цілому, з розв‘язанням економічних, екологічних, соціальних проблем, тобто – з охопленням усього комплексу питань", – пояснила Ольга Буславець.

Зазначається, що трансформація передбачає можливість розвитку іншого виробництва, створення нових робочих місць та перепрофілювання працівників вугледобувних підприємств тощо.

В.о. Міністра нагадала про нещодавно створений Координаційний центр з питань трансформації вугільних регіонів України, мета діяльності якого – розроблення Національної програми з трансформації вугільних регіонів.

Так, у процесі роботи над Концепцією та Національною програмою трансформації вугільних регіонів:

- допрацьовується методологія та визначаються критерії оцінки ефективності вугільних підприємств (поетапність закриття, з визначенням пріоритетності надання першочергової програмної підтримки для окремих областей та міст);

- проаналізовано соціально-економічну ситуацію в областях, що підпадають під трансформацію, та розробляються шляхи диверсифікації місцевих економік і створення нових робочих місць;

- досліджується сегментація трудових ресурсів;

- одночасно на рівні громад розроблено ініціативи, концепції та предТЕО пілотних проектів, спрямовані на зменшення залежності громад від вугілля.

Нагадаємо, Президент повернув до ВРУ з пропозиціями закон про зміни до законодавства про держслужбу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати