18 квітня 2019, 12:24

Мінекономрозвитку вдосконалило процеси переходу на середньострокове бюджетне планування

Прес-служба Мінекономрозвитку

Кабінет Міністрів України ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку зміни, які вдосконалять процес розроблення державних та регіональних прогнозних, а також програмних документів відповідно до середньострокового бюджетного планування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Читайте також: "КМУ схвалив законопроект про ратифікацію Угоди про вільну торгівлю Україна-Ізраїль".

Так, ухвалена постанова вводить у практику прогнозування та бюджетування низку документів, зокрема:

  • прогноз економічного і соціального розвитку України на 3 роки (раніше розроблявся на 1 рік, а макропоказники на 2 роки);
  • бюджетна декларація - на 3 роки (замість Основних напрямів бюджетної політики на 1 рік);
  • план діяльності головних розпорядників бюджетних коштів на середньостроковий період 3 роки.

Відтепер прогноз на 3 роки та бюджетна декларація на 3 роки (що подається на зміну Основних напрямів бюджетної політики) мають бути подані на розгляд Уряду щороку до 15 травня, підлягають схваленню до 1 червня. Також постанова Уряду уточнює строки підготовки документів у рамках бюджетного циклу із зазначенням чітких часових рамок завершення кожного з етапів.

Відповідно до Бюджетного кодексу, для ухвалення Бюджетної декларації Мінекономрозвитку подає Мінфіну, Мінсоцполітики та НБУ орієнтовні основні прогнозні макропоказники до 1 березня кожного року (ця норма лишається без змін), а до 15 квітня - ще й уточнені основні прогнозні макропоказники (раніше до 17 березня).

Щоб застосувати єдиний підхід та спростити процес підготовки і аналізу державних та регіональних прогнозних та програмних документів, Мінекономрозвитку оновило типові структури прогнозних і програмних документів для середньострокового бюджетного планування. Згідно з новими правилами середньострокового бюджетного планування, прогноз на 3 роки і бюджетна декларація на 3 роки будуть розроблятися та передаватися на схвалення Уряду одночасно, що забезпечить їх узгодженість.

Читайте також: "Уряд посилив соцзахист громадян, призваних на навчальні військові збори".

Як зазначається, зміни дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти для досягнення стратегічних цілей економічного і соціального розвитку країни.

Довідково

За попередніми правилами подання Основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період здійснювалось щороку до 20 березня, а прогнозу економічного і соціального розвитку на короткостроковий період та макропоказників на два наступні за прогнозним роки до 1 червня, у той час їх схвалення Урядом відбувалось до 1 квітня та до 15 червня відповідно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати