20 травня 2021, 16:38

Мінцифра запустила платформу СВОЇ для взаємодії громад із населенням

Пресслужба Мінцифри

У 21 громаді в 9 областях України запрацював чат-бот СВОЇ для покращення взаємодії місцевої влади і громадян. Серед найбільших міст, у яких працюватиме чат-бот, — Одеса, Луцьк, Вінниця, Кам'янське, Тернопіль, Хмельницький і Сєвєродонецьк.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифра запускає петиції в Дії"

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Завдяки чат-боту СВОЇ громадяни можуть спілкуватися з місцевою владою та впливати на її рішення, отримувати консультації щодо державних сервісів і дізнаватися новини своєї громади через смартфон. 

«В Україні є близько 1500 громад, третину з яких утворено лише минулого року. Важливо, щоб їхні мешканці не лише відчували свою причетність до громади, а й могли ефективно впливати на місцеві рішення. Чат-бот СВОЇ надає можливість писати звернення до місцевої влади, користуватися інструментами електронної демократії, зокрема, підтримувати проєкти громадського бюджету чи місцеві петиції. Це дієвий спосіб покращення взаємодії між громадянами та місцевою владою», — зазначив Вадим Бортник, директор Директорату регіональної цифровізації у Міністерстві цифрової трансформації. 

Щоб скористатися чат-ботом, достатньо перейти за посиланням у Viber чи Telegram і знайти свою громаду. 

Чат-бот є частиною платформи СВОЇ, до якої може підключитися будь-яка громада. Платформа також дозволяє громадам безкоштовно та зручно створювати сучасні вебсайти, які міститимуть всю необхідну інформацію та стануть зрозумілими для будь-якої аудиторії. 

«Дотепер в нашій державі не існувало платформи, за допомогою якої можна було б створити повноцінну систему комунікацій органу місцевого самоврядування з мешканцями громади. СВОЇ вирішує цю проблему і дозволяє громадам безкоштовно створити якісний і сучасний сайт та чат-бот, до яких вже підключені всі інструменти електронної демократії, — петиції, консультації з громадськістю та громадські бюджети», — підкреслив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.  

 «Швейцарія підтримує регіональну цифровізацію в Україні з самого початку — через Програму EGAP. Наше соціологічне дослідження виявило, що рівень поінформованості громадян про діяльність місцевої влади є нижче середнього. Платформа СВОЇ покликана підвищити обізнаність українців про діяльність місцевої влади і залучити їх до процесу ухвалення рішень», — зазначила Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва. 

Щоб підключитися до платформи, громадам необхідно заповнити форму на сайті

Платформу СВОЇ розроблено в межах реалізації Програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації за фінансової підтримки уряду Швейцарії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати