Мінцифра прагне, щоб до 2024 року Україна увійшла до трійки країн-лідерів у міжнародних рейтингах у сфері відкритих даних, що неможливо без планового та постійного оновлення програмних документів політики.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Мінцифра відкриває центр для студентів і майбутніх підприємців Дія.Бізнес в КНУ".
Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.
"Влітку цього року Мінцифра за підтримки проєкту "Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/ТАРАS" розпочало черговий етап оновлення постанови КМУ №835 задля розширення переліку наборів даних, які мають публікуватися у форматі відкритих даних, та погодження нормативної бази з європейськими стандартами та практиками", - ідеться у повідомленні.
Так, прийняття проєкту усуне юридичні прогалини у тлумаченні та застосуванні положень 835 постанови, сприятиме створенню нових сервісів та продуктів на основі відкритих даних, а також формуванню стійких знань та навичок роботи з відкритими даними.
Основні запропоновані нововведення:
- створення Національно центру компетенцій у сфері відкритих даних;
- пояснення принципів Міжнародної хартії відкритих даних;
- початок процесу категоризації та визначення вимог до наборів відкритих даних;
- майже 1000 обов’язкових до публікації наборів відкритих даних.
Ознайомитись з проєктом можна за посиланням.
Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 15 грудня 2020 року на електронну адресу kornieiev@thedigital.gov.ua
Висловлюємо окрему подяку Офісу ефективного регулювання BRDOта OpenUp: за все відкрите за активну участь у підготовці проєкту постанови.
Нагадаємо, Мінцифра запрошує до обговорення проєкту постанови про Єдиний веб-портал відкритих даних.