20 травня 2023, 11:35

Микола Сольський: В Україні достатньо сировини для розвитку агропереробки

Пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України

В Україні достатньо сировини для агропереробки й вона буде ще збільшуватись, особливо після завершення війни. Цей процес буде вигідний для агропереробників, а продукція конкурентна на ринку. Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомила пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Аграрна біржа: машина часу чи сучасна необхідність?".

За словами міністра, свідченням високої конкурентності українського агроринку стали події останніх двох місяців. Йдеться про дискусії з європейськими країнами щодо експорту в Європу нашої агропродукції.

"ЄС прийняв для себе рішення, що Україна буде разом із європейською спільнотою і відповідно європейські ринки повинні бути відкритими для нас. Тому найближчий рік-два ми матимемо предметну дискусію щодо деталей цієї взаємодії за участі керівництва держави, уряду та аграрної спільноти", – сказав він.

Микола Сольський пояснив, що відкриття нових ринків, які будуть платоспроможні, з хорошими технологіями, з чіткими правилами, в яких живуть сотні мільйонів людей, стимулюватиме нашу агропереробку. Зокрема, її розвитку вже сприяло прийняте Європарламентом рішення щодо продовження зони торгівлі з ЄС, яке передбачає скасування квот і мит на український експорт.

"Наші аграрії тут зреагували швидко, переробники в тому числі. Ми почали досить активно продавати свою продукцію в ЄС, і кожен з нас розуміє, що ці можливості надалі розвиватимуть цей сектор", – заявив міністр.

Для тих, хто ухвалив рішення займатися агропереробкою також очікують спрощенння в контексті лібералізації земельного законодавства.

"Протягом останніх 2-3 років було прийнято найбільшу кількість нормативно-правових документів, пов'язаних з ринком землі, спрощенням зміни цільового призначення тощо. Однак, на мою думку, цього не достатньо і ми наразі цю роботу продовжуємо. Сподіваюся, до осені ми завершимо її одним або двома великими законопроєктами. Нам потрібно вирізнятися на фоні інших країн, які вважаються прогресивними з точки зору ведення бізнесу в частині земельних відносин", – резюмував Микола Сольський.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати