31 травня 2023, 14:52

Михайло Федоров: росія зруйнувала чверть усіх інтернет-мереж України

Пресслужба Мінцифри

Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі телемарафону розповів про ситуацію з телеком-інфраструктурою та масштаби збитків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Для фермерів розроблена онлайн-форма оцінки відповідності господарства вимогам отримання гранту"

"З початку повномасштабної війни в Україні пошкоджено чверть усіх інтернет-мереж, а це близько 3 тисяч базових станцій. 1800 із них уже відновили роботу, і близько 500 населених пунктів знову зі зв’язком. Загалом, за оцінкою Світового банку, потрібно понад 2,2 млрд доларів, щоб відновити повноцінну інфраструктуру й повернути телеком-галузь до довоєнного стану. Наразі команда Мінцифри працює над проектами, щоб швидше відновлювати інтернет-мережі в прифронтових містах і повертати зв’язок на деокуповані території", — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив важливість технологій під час війни, які стали конкурентною перевагою над ворогом. Зокрема, завдяки Старлінкам можна швидко налагодити зв’язок між військовими, медиками й оперативно повернути інтернет у місця, де пошкоджена телеком-інфраструктура. Наразі в Україні працюють більше ніж 42 тисячі терміналів, які ми отримали завдяки підтримці міжнародних партнерів.

Також Михайло Федоров анонсував спільний проект з Nokia щодо відновлення телеком-інфраструктури в прифронтових містах. Ціль проекту — забезпечити українців більш стійким та незалежним від енергопостачання інтернетом. Реалізувати пілотний проект планують спершу в Херсонській області.

Детальніше про відновлення зв’язку в Україні — за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати