23 квітня 2021, 8:36

MI5 попереджає: шпигуни проникають в LinkedIn

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


MI5 або Військова розвідка, Секція №5 –  державне відомство британської контррозвідки, що здійснює свою діяльність відповідно до повноважень, наданих «Законом про службу безпеки 1989 року».  Не входить в структуру МВС. З 1995 року розташовано в Темз Хаус в Лондоні. У обов'язки МІ5 входить захист національної безпеки Об'єднаного Королівства від внутрішніх загроз. Такі загрози включають: тероризм, шпигунство та поширення зброї масового знищення. Крім того, МІ5 надає консультації у сфері безпеки цілій низці інших організацій та допомагає їм понизити вразливість для можливих загроз.

Читайте також: "Колишні світові лідери закликають Байдена відмовитися від прав IP на вакцини від COVID"

Британська розвідка MI5 попереджає, що шпигуни збирають контакти в соціальних мережах, таких як LinkedIn, і намагаються вкрасти секрети, видаючи себе за звичайних користувачів, які шукають ділові контакти. За даними сервісів, не менше 10 000 громадян Великобританії протягом останніх п'яти років ставали жертвами агентів іноземних служб, які зверталися до них через професійну соціальну мережу LinkedIn. Агенти використовували підроблені профілі, пов'язані з ворожими країнами. Британська розвідка попереджає, що мета шпигунів LinkedIn – витягти секрети від користувачів, які нічого не підозрюють. «Шкідливі профілі» використовуються «в промислових масштабах», – попереджає глава МІ5 Кен МакКаллум. Була навіть запущена кампанія з інформування державних службовців про загрозу кібершпигунства. Кампанія Think Before You Link попереджає, що іноземні шпигуни атакують людей, що мають доступ до конфіденційної інформації. Фахівці попереджають, що прийняття в друзі невідомих людей з підробленими профілями означає, що друзі цільової людини з більшою ймовірністю візьмуть таку людину в число друзів на порталі, тому що вони можуть бачити, що у них є спільні друзі. Це значно спрощує роботу шпигунів і вербування або використання більшого числа людей. У звіті про загрозу шпигунства MI5 не згадала LinkedIn, але, за даними BBC, саме це мають на увазі спецслужби. Агенти зовнішньої розвідки намагаються різними способами вступати в контакт зі співробітниками британських офісів і державних установ, пропонуючи їм навчання, навчальні поїздки, під час яких вони намагаються завербувати або витягти конфіденційну інформацію. МІ5 попереджає, що дуже важко уникнути контакту з рекрутерами, і багато людей «не застраховані» від їхніх маніпуляцій. Кампанія, що проводиться Національним центром захисту інфраструктури при МІ5, спрямована на те, щоб навчити співробітників державних установ розпізнавати підроблений профіль, дізнаватися про потенційну загрозу, повідомляти про підозрілі профілі менеджеру з безпеки або навіть видаляти свої профілі з соціальних мереж.

«З самого початку пандемії багато з нас працювали віддалено і проводили більше часу вдома на своїх особистих пристроях», – сказав Домінік Фортеск'ю, який захищає урядові установи Великобританії. «Працівники стали більш сприйнятливими до зловмисних дій з боку ворожих соціальних мереж і злочинних організацій», - додав він.

Сполучені Штати та інші країни також почали аналогічні кампанії після того, як колишній офіцер ЦРУ Кевін Меллорі був засуджений до 20 років тюремного ув'язнення за звинуваченням у розголошенні секретів Китаю. Він також зв'язувався з сервісами LinkedIn, нагадує BBC.

Джерела

MI5 warns of spies using LinkedIn to trick staff into spilling secrets. 

URSZULA LESMAN  Brytyjski wywiad MI5 ostrzega: szpiedzy penetrują LinkedIn. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати