21 квітня 2021, 18:37

Колишні світові лідери закликають Байдена відмовитися від прав IP на вакцини від COVID

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Група з більш ніж 170 колишніх світових лідерів і лауреатів Нобелівської премії закликала у відкритому листі президента США Джо Байдена відмовитися від прав інтелектуальної власності на вакцини COVID.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Walmart зобов’язали виплатити 115 млн доларів за порушення контракту і крадіжку комерційної таємниці"

У листі, опублікованому Народним альянсом по вакцинах у середу, 14 квітня, міститься заклик до президента підтримати пов’язані з торгівлею аспекти відмови від прав інтелектуальної власності (ТРІПС) на вакцини від COVID-19.

Серед співавторів – колишній прем’єр-міністр Великобританії Гордон Браун, колишній президент Радянського Союзу Михайло Горбачов і колишній президент Франції Франсуа Олланд.

Це остання з міжнародних вимог, що потребує від Світової організації торгівлі (СОТ) тимчасової відмови від прав інтелектуальної власності, щоб забезпечити рівний доступ до вакцин проти COVID-19 в усьому світі.

У багатьох країнах з низьким і середнім рівнем доходів спостерігається дуже повільний прогрес у вакцинації населення через невигідні угоди впровадження вакцин.

«Відмова СОТ – життєво важливий і необхідний крок до припинення цієї пандемії. Це повинно поєднуватися із забезпеченням відкритого обміну ноу-хау і технологіями вакцин», – йдеться в листі.

Відкритий лист також підтримує обмін вакцинами через пул доступу до технологій COVID-19 Всесвітньої організації охорони здоров’я – крок, до якого також закликав головний медичний радник Байдена доктор Ентоні Фаучі.

«Ці дії дозволять розширити глобальні виробничі потужності, що не стримуються галузевими монополіями, які викликають гостру нестачу поставок, блокуючи доступ до вакцин. Цьогоріч дев’ять з десяти осіб в більшості бідних країн цілком можуть залишитися без вакцини.

«При таких темпах багатьом країнам доведеться чекати як мінімум 2024 року, щоб домогтися масової імунізації від COVID-19».

У листі міститься заклик до збільшення глобальних інвестицій у дослідження, розробки і виробничі потужності для боротьби з цією пандемією і кращої підготовки до майбутніх.

«Ринок не може адекватно відповісти на ці виклики, так само як і не може обмежити націоналізм», – йдеться в листі.

Посилаючись на ризик втрати США майже 1,3 трильйона доларів ВВП в 2021 році, сторони, що підписали угоду, заявляють, що повний захист інтелектуальної власності та монопольний захист «негативно позначаться на зусиллях з вакцинації світу і приречені на провал для США».

«Будь ласка, вжийте термінових заходів, які під силу тільки вам, і нехай цей момент запам’ятається в історії як час, коли ми вирішили поставити колективне право на безпеку для всіх вище комерційних монополій небагатьох», – йдеться в листі.

Відмова була вперше запропонована Aфрикою та Індією в жовтні 2020 року, і наразі отримала підтримку від більш ніж 100 країн-членів СОТ і багатьох інших голосів державного та приватного сектора по всьому світу.

Нещодавно високопоставлений член підкомітету Сенату США з інтелектуальної власності сенатор Том Тілліс закликав Байдена відхилити відмову СОТ, назвавши ці пропозиції «шкідливими».

0
0

Останні коментарі

Вам потрібна позика, ми пропонуємо позику з негайним онлайн-схваленням, * особиста позика * кредит компанії, * автокредитування, * студентська позика * Бізнес-позика, і т.д. ..... ми даємо від 1000 до 60 000 000 доларів. в доларах або євро наша позика надається з відсотковою ставкою в 3%, і ми можемо надати позику в будь-якій точці світу .... якщо ви зацікавлені, зв'яжіться через whatsapp: +256756543536 або електронною поштою: christharmonyloanfund@gmail.com

Додати коментар

Відмінити Опублікувати