30 жовтня 2023, 13:12

«МГП — це передусім про гуманність». Червоний Хрест України провів інтенсив для тренерів із міжнародного гуманітарного права

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Добіг до кінця тримісячний марафон із міжнародного гуманітарного права для співробітників і волонтерів обласних, регіональних та місцевих організацій Товариства Червоного Хреста України. Позаду 16-ть тригодинних онлайн-тренінгів час підвести підсумки «вживу» та масштабувати знання далі. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


27–28 жовтня в Києві відбувся організований Українським Червоним Хрестом тренінг для тренерів з МГП. Команди по двоє-троє учасників у кожній презентували свої напрацювання по тій або іншій темі міжнародного гуманітарного права, методики розробки та проведення відповідних тренінгових заходів тощо. Інші команди оцінювали роботу колег, водночас долучаючись до процесу виконання запропонованих вправ. 

Зворотній зв’язок їм надавали майстер-тренери: радник президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права Тимур Короткий, національний координатор з міжнародного гуманітарного права Національного комітету Товариства Червоного Хреста України В’ячеслав Маєвський, дослідниця Женевської академії міжнародного гуманітарного права та прав людини Наталія ХендельВідповідаючи на традиційне для початку тренінгів питання про мотивацію («чому я тут»), пані Наталія сказала: «Я вірю в перемогу світла над темрявою, а МГП це передусім про обмеження насильства та перемогу гуманності над жорстокістю». 

Потужний склад майстер-тренерів з МГП, включаючи доцента кафедри міжнародного права навчально-наукового інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Романа Єделєва, проводив вебінари з учасниками курсу щотижня протягом трьох місяців.

На «живому» дводенному тренінгу в Києві учасники в своїх виступах розглядали нормативне регулювання та практичні кейси, застосовували для навчання різні інтерактивні інструменти від вікторин до руханок і квестів. Також вони презентували власні Дорожні карти подальшого розповсюдження знань з МГП у своїх областях. Запит в суспільстві на ці знання зростає, а Статутом Міжнародного Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця передбачено, що Національні Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця  «поширюють знання про міжнародне гуманітарне право та допомагають своїм урядам поширювати їх та виступають ініціаторами в цій сфері».

В інтерв'ю «Юридичній газеті» генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Максим Доценко вказував, що у зв’язку зі значним суспільним запитом на знання з міжнародного гуманітарного права, ТЧХУ приділяє важливе значення цьому питанню, відповідно до свого мандату концентруючись на поширенні знань з МГП серед цивільного населення та некомбатантів. 

Кількість навчальних годин сумарно онлайн- та офлайн-, які під час проєкту відпрацювали співробітники та волонтери обласних, регіональних і місцевих організацій Товариства Червоного Хреста України, у 3–4 рази перевищує тривалість курсу з міжнародного права у більшості студентів-юристів українських вишів. Про це в коментарі «Юридичній газеті» сказав радник президента ТЧХУ з міжнародного гуманітарного права Тимур Короткий. За його словами,  здебільшого у студентів-юристів «обсяг міжнародного гуманітарного права обмежується однією-двома аудиторними парами». «Дефіцит фахових тренерів з МГП компенсується підготовкою тренерів з міжнародного гуманітарного права Українським Червоним Хрестом», зазначив він. Велике значення, також сказав експерт, мають і продемонстровані учасниками заходу в Києві мотивація, практичний досвід роботи в найбільшій гуманітарній організації України.  

Чи передбачається операційною діяльністю Товариства Червоного Хреста України подальша підтримка найбільш вдалих авторських тренінгів з МГП? На це питання національний координатор з міжнародного гуманітарного права ТЧХУ В’ячеслав Маєвський дав стверджувальну відповідь. «Тренер обирає аудиторію, тему, розробляє програму тренінгу, заздалегідь подає нам заявку. І далі може розраховувати на експерту та фінансову підтримку від організації для втілення свого проєкту», зауважив він. Серед перспективних ідей, які пролунали на тренінгу, – розробка силами учасників наповнення аудиторій та класів з МГП. 

По завершенню дводенного заходу учасники отримали очікувані сертифікати тренерів з міжнародного гуманітарного права, а також набори обладнання та матеріалів для проведення сесій, тренінгів та інших заходів з МГП. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати