11 січня 2021, 15:55

Максим Степанов: У 2021 році видатки на трансплантацію збільшено у понад 4 рази

Прес-служба МОЗ

У 2021 році видатки на трансплантацію органів та тканин збільшено до 502 млн грн. Про це під вказав Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, повідомляє прес-служба МОЗ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Первинна медична допомога: що зміниться у тестуванні пацієнтів з підозрою на COVID-19".

"У 2021 році для реалізації пілотного проєкту із трансплантації ми значно збільшили видатки з бюджету - до 502 млн грн. Для порівняння: у 2019 році ця сума становила 112 млн грн. Тобто більш ніж в 4 рази. Наразі ми напрацьовуємо механізм роботи трансплантації в Україні, проводимо детальну калькуляцію витрат, аби вже найближчим часом проведення трансплантації стало абсолютно стандартним видом медичної допомоги, яку українці можуть отримувати у своїй країні", - ­зазначив очільник МОЗ.

За словами Міністра, зараз українська трансплантація розвивається в межах пілотного проєкту МОЗ, який передбачає зміну фінансового механізму щодо проведення операцій з трансплантації. Тепер міністерство укладає договори із закладами охорони здоров’я і покриває усі видатки за кожну проведену трансплантацію. Також тарифи передбачають можливість покращення матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я.

"Я впевнений, що протягом цього року в українській системі трансплантації відбудуться суттєві зміни, які обов’язково відчують пацієнти. І вже незабаром наша країна здобуде трансплантаційну незалежність, яка необхідна, щоб рятувати життя наших громадян", - підкреслив Максим Степанов.

У МОЗ зазначають, щр цьогоріч прогнозується збільшення кількості трансплантацій в Україні вдвічі - буде зроблено не менше ніж 250 пересадок життєво важливих органів. Також передбачається створення пакета медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу в межах програми медичних гарантій та забезпечення оплати послуг Національною службою здоров’я України. Окрім того, протягом цього року буде запущено єдиний аеромедичний простір в Україні, який розпочнеться пілотними проєктами з аеромедичної евакуації у Львівській та Київській областях та впровадженням повітряного транспортування для реципієнтів та донорських органів.

Нагадаємо, Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників від COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати