06 січня 2021, 10:29

Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників від COVID-19

Урядовий портал

Урядом було прийнято постанову КМУ "Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників" якою врегульовується процедура розслідування випадків смерті медпрацівників, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, внаслідок захворювання на цю недугу. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З Фонду боротьби з COVID-19 використано 57 млрд грн".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що проєкт акта розроблено на виконання доручення Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля за результатами селекторної наради, проведеної під головуванням Президента України 21 грудня 2020 року.

Так, врегульовано процедуру розслідування випадків смерті медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що надають первинну, екстрену, а також в стаціонарних умовах вторинну (спеціалізовану) і третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам з COVID-19, яка застосовується до таких випадків смертей, що виникли протягом дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, та протягом трьох місяців з дати його завершення. Зокрема, визначено порядок створення та роботи комісії щодо розслідування таких випадків, термінів надання висновків тощо.

Також внесено зміни до Порядку здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв'язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів.

Врегулювання процедури розслідування випадків смерті медпрацівників, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, під час виконання професійних обов'язків, забезпечить дотримання державних гарантій, передбачених статтею 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб". Також реалізація рішення Уряду забезпечить спрощення отримання страхових виплат, передбачених статтею 39 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

Нагадаємо, контакт-центр МОЗ опрацьовуватиме запити щодо виплат через смерть медпрацівників від COVID-19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати