21 лютого 2020, 17:48

Легальні відносини: працівник+роботодавець

5 кроків щодо легалізації праці від Державної служби зайнятості

Державна служба зайнятості

Підбито перші підсумки заходів на виконання доручення Прем’єр-міністра України по детінізації ринку праці. Дані державної служби зайнятості вказують на збільшення зацікавленості як громадян, так і роботодавців у легальних відносинах. Наприкінці минулого року рівень тіньової зайнятості впав до найнижчої позначки за десятиліття і становив 21%. А з початку року близько з 200 тисячами працівників було укладено трудові договори.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Необґрунтована відмова у прийнятті на роботу - порушення вимог законодавства про працю".

Про це повідомляє Державна служба зайнятості

Слід зауважити, що тіньова зайнятість залишається значним викликом, на подолання якого спрямовується діяльність Служби. Кількість громадян у віці 15-70 років, зайнятих у неформальному секторі економіки, скоротилася і становила 3,5 млн осіб. Діяльність органів служби зайнятості по детінізації відбувається за такими напрямками:

1. Сприяння легальному працевлаштуванню. 

Пропозиція легальних робочих місць збільшується. Передбачається, що в 2020 році кількість вакансій, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становитиме 1,246 млн одиниць, що на 8% більше, ніж у 2019 році.

2. Матеріальне заохочення роботодавців до укладення трудових договорів.

 У 2019 році 3 041 роботодавець створив нові робочі місця для безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Водночас суб’єктами малого підприємництва створено 7 099 нових робочих місць у пріоритетних видах економічної діяльності, на які працевлаштовано безробітних.

3. Проведення роз’яснень. 

Розвинена мережа установ служби зайнятості надає роботодавцям роз’яснення щодо застосування законодавства. Лише з 24 по 31 січня 2020 року організовано спільну з Держпраці роз’яснювальну роботу про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин (здійснено 14,4 тис. відвідувань суб’єктів господарювання). Окрім цього, спеціалісти служби зайнятості  здійснили 13,9 тис. відвідувань суб’єктів господарювання .

4. Аналіз статистики.

Наявність інформації про чисельність працівників на підприємствах усіх галузей економіки дозволяє виявити найвразливіші  сектори підприємництва. Найбільш поширеною неформальна зайнятість була в сільському, лісовому та рибному господарствах (43%), в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів (17%), а також у будівництві (17%).

5. Вжиття заходів щодо осіб, які зловживають статусом безробітних. Як відомо, тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів у разі приховування відомостей про працевлаштування на тимчасову роботу або здійснення іншої діяльності за винагороду в період одержання допомоги по безробіттю (ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»). У разі вдосконалення законодавства ефективність діяльності щодо виявлення таких випадків зросте.

Читайте також: "Кожен п'ятий українець працює неофіційно".

«Завдання державної служби зайнятості довести, що робота в легальному полі – це зручно й вигідно. Електронізація сервісів має зробити їх ще більш доступними та врешті-решт змінити ставлення працівників і роботодавців до явища незадекларованої прац», – коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон

Нагадаємо, робота напівсили: про проблеми встановлення неповного робочого часу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати