21 жовтня 2019, 17:41

КСУ розпочне розгляд справи щодо призначення та звільнення директорів НАБУ і ДБР

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

23 жовтня о 14:30 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі усного провадження розпочне розгляд справи за конституційним зверненням ВРУ про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до ст. 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад директора НАБУ і директора ДБР) (реєстр. №1014) (далі - законопроект) вимогам статей 157 і 158 Конституції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Скасування адвокатської монополії: Велика Палата КСУ перейшла до закритої частини засідання".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Суть питання

Так, ВРУ, відповідно до Постанови Ради "Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроекту про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора Національного антикорупційного бюро України і Директора Державного бюро розслідувань) і про його направлення до Конституційного Суду України" від 3 вересня 2019 р. №29-IХ, звернулася до КСУ з клопотанням надати висновок щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 106 Конституції України, доповнивши її ч. 1 пунктами 11-1 та 12-1 такого змісту:

"11-1) утворює відповідно до закону Національне антикорупційне бюро України, призначає на посади та звільняє з посад у порядку, визначеному законами України, Директора Національного антикорупційного бюро України і Директора Державного бюро розслідувань";

"12-1) утворює незалежні регуляторні органи, що здійснюють державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання в окремих сферах, призначає на посади та звільняє з посад їх членів у порядку, визначеному законами України".

Згідно зі ст. 159 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України розглядається ВРУ за наявності висновку КСУ щодо відповідності законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Нагадаємо, опубліковано список делегатів на ХVІІ позачерговий з’їзд суддів України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати