04 лютого 2020, 10:46

КСУ розпочне розгляд справи щодо конституційності положень закону про Нацполіцію

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

5 лютого 2020 р. о 10:00 Перший сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Зінченка Сергія Анатолійовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень п. 3 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію" від 2 липня 2015 р. №580-VIII зі змінами (далі - Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "До КСУ надійшло конституційне подання щодо недоторканості народних депутатів".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Суть питання

Нормами вказаної статті передбачено, що "одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі - одноразова грошова допомога) виплачується особам, які за Законом мають право на її отримання, у разі визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання  ним службових обов’язків, пов’язаних із виконанням повноважень та основних  завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті».

Автор клопотання вважає, що оспорювані положення Закону є дискримінаційними, оскільки згідно з ними "вказана допомога виплачується лише працівникові поліції, якого звільнено по хворобі". На думку Зінченка С. А., право на отримання одноразової грошової допомоги прив’язано до такої підстави, як звільнення зі служби лише по хворобі - це ставить в нерівне становище колишніх поліцейських, які добросовісно виконували свої обов’язки та отримали інвалідність внаслідок служби в поліції і звільнилися з неї за власним бажанням.

Нагадаємо, КЦС ВС відклав розгляд справи щодо витребування квартири з чужого незаконного володіння.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати