15 червня 2023, 15:14

КСУ розглянув справу про конституційність приписів ГПК України, які визначають строки звернення до суду

Пресслужба КСУ

Другий сенат КСУ 14 червня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядав справу за конституційною скаргою Приватного підприємства "Генеральний будівельний менеджмент" про відповідність Конституції України п. 2 ч. 2, ч. 3 ст. 321 Господарського процесуального кодексу України (далі – Кодекс). Про це повідомила пресслужба КСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Строк зберігання об’єктом поштового зв’язку судової повістки: судова практика".

 Під час засідання суддя-доповідач у справі Володимир Мойсик сказав, що підприємство оспорює приписи ст. 321 Кодексу, згідно з якими заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подана з підстав, визначених, зокрема, п. 2 ч. 3 ст. 320 Кодексу (установлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань під час вирішення справи судами), – не пізніше десяти років із дня набрання таким судовим рішенням законної сили (п. 2 ч. 2); зазначений строк, не може бути поновлений (ч. 3).

 

Підприємство стверджує, що у разі застосування оспорюваних положень Кодексу "особа фактично позбавлена можливості звернутися до Верховного Суду із заявою про перегляд судових рішень у її справі, якщо рішення Європейського суду з прав людини, яким встановлено порушення прав такої особи, постановлено після спливу десятирічного строку з дня набрання законної сили рішеннями національного суду у справі, адже цей строк не підлягає поновленню".

 

Суб’єкт звернення зазначив, що оскаржувані приписи Кодексу не відповідають низці статей Конституції України, а їх застосування призводить до звуження права на судовий захист, порушення принципу юридичної визначеності та принципу справедливого судового розгляду як складових частин принципу верховенства права.

Водночас суддя-доповідач повідомив, що він направив запити до наукових установ і навчальних закладів, органів державної влади, зокрема, Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України із проханням висловити позиції щодо порушених у конституційній скарзі питань.

У цій справі Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Суду в рубриці "Архів відеотрансляцій засідань".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати