10 лютого 2020, 18:29

КСУ розгляне справу щодо конституційності змін до закону про свободу совісті

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

11 лютого о 10:00 Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" від 20 грудня 2018 р. №2662-VІІІ (далі - Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Роз’яснення ВС: здійснення заходів щодо дотримання рівня шуму".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Суть питання

Так, закон передбачає, що релігійна організація, яка входить до структури релігійного об’єднання, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, зобов’язана у своїй повній статутній назві відображати належність до такої релігійної організації за межами України та повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, з можливим додаванням слів "в Україні".

Автори клопотання стверджують, що оспорюваний закон нівелює релігійну свободу та міжконфесійний мир в Україні, порушує конституційні права та свободи громадян. Зокрема: право на свободу світогляду і віросповідання, свободу об’єднання в організації для здійснення та захисту своїх прав і свобод й задоволення інтересів, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. На думку народних депутатів, зазначене є втручанням держави у церковні справи, що суперечить Конституції України.

Також у поданні вказується, що розгляд та ухвалення вказаного Закону відбулися з порушенням конституційної процедури.

Нагадаємо, у Раді розпочався прийом пропозицій щодо кандидатів на посаду судді КСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати