20 вересня 2023, 10:08

"Кожну ракету, яку росія випускає по наших містах, вона випускає всупереч цьому Суду"

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

За підсумками другого дня слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі “Юридична Газета” наводить кілька емоційно найсильніших, на наш погляд, цитат із виступів шістьох представників юридичної команди України. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


19 вересня впродовж трьох годин до суддів МС ООН зверталися: агент України, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ Антон Кориневич, професор міжнародного права з Yale Law School Гарольд Хонджу Кох, генеральний секретар Гаазької академії міжнародного права Жан-Марк Тувенен, члени колегії адвокатів Верховного Суду США та округу Колумбія Марні Чік, Девід Зайонц, Джонатан Гімблет. 

“Чи може держава використовувати безпідставні звинувачення в геноциді як привід для руйнування міст, бомбардування мирних жителів і депортації дітей з їхніх домівок? Коли Конвенцією про геноцид так цинічно зловживають, хіба цей Суд безсилий?”

“Кожну ракету, яку росія випускає по наших містах, вона випускає всупереч цьому Суду. Тепер Суд має можливість подолати таку непокору. Ви маєте повноваження забезпечити, щоб міжнародні зобовʼязання мали сенс”. 

“За кілька місяців світ відзначатиме 75-річчя Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Якщо зловживання росії залишаться без відповіді – ця річниця буде заплямована”. 

На прохання “Юридичної Газети” агент України, посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич прокоментував перебіг другого дня слухань. Зокрема, він сказав: 

“Вважаю, що ми використали всі наявні можливості з погляду права та фактів, щоб довести правоту України в цій ситуації, а також хибність російської тези “якщо немає геноциду, то не можна застосовувати Конвенцію про геноцид”. В інтересах міжнародної спільноти показати, що порушувати Конвенцію про злочин геноциду можна, не лише безпосередньо вчиняючи геноцид, а й паплюжачи сенс цього найтяжчого зі злочинів у міжнародному праві”.

Цей матеріал став можливий за сприяння:

Дизайн без назви

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати