15 вересня 2020, 18:56

Комітет з питань антикорупційної політики: які законопроєкти відповідають вимогам законодавства

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

На сьогоднішньому засіданні Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законодавчих ініціатив на предмет відповідності антикорупційному законодавству та наявності корупційних ризиків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Нардепи підтримали врегулювання законодавства щодо мікрокредитних договорів»

Про це повідомило Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Прийнято рішення, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства проєкти законів №№ 30483743 (із зауваженнями щодо невизначеності порядку фіксації правопорушень та який склад правопорушення поширюється на товарно-транспортні накладні), 34303430-132873287-12776279233713004а (із зауваженнями щодо відсутності фінансово-економічного обґрунтування), 3005а (із зауваженнями щодо відсутності фінансово-економічного обґрунтування), 247739613006а38173748 (із зауваженнями щодо застосування термінології в частині подачі декларацій кандидатами на посади; необхідності визначення базових правил законом, а не підзаконними актами; порядку виконання рішень із ознаками незаконності; затвердження базових посадових окладів законом, а не Кабінетом Міністрів), 39753055 (доопрацьований) (із зауваженням щодо необхідності вилучення поняття «істотні дії», як таке, що створює правову невизначеність), 2689 (із зауваженнями щодо віднесення осіб до начальницького складу; встановлення персональної відповідальності, а не за групові дії та іншими), 3911 (із зауваженням щодо доцільності застосування санкції у вигляді конфіскації майна).

Комітет також розглянув на предмет відповідності антикорупційному законодавству проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії» (№2389).

У засіданні взяв участь автор законодавчої ініціативи народний депутат Юрій Камельчук, який відповів на запитання членів Комітету.

За результатами розгляду проєкт визнано таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, оскільки створює необґрунтовані преференції для окремих суб’єктів ринку.

Проєкт Закону «Про внесення зміни до статті 6 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" (№3960) Комітет розглянув за участі представників Міністерства фінансів України, які надали інформацію народним депутатам щодо яких саме суб’єктів виробництва, передачі електроенергії йдеться і для компенсації яких боргів пропонується надавати державні гарантії кредиторам.

Зокрема, представник Міністерства поінформувала, про досягнення домовленості із Комітетом з питань бюджету, що рішення про надання державних гарантій у кожному конкретному випадку буде прийматися Кабінетом Міністрів і обов’язково має погоджуватись із цим Комітетом.

Також зазначалось, що конкретних умов і сум надання державних ґарантій в законопроєкті не вказано, оскільки договорів ще немає, а тривають переговори із міжнародними фінансовими організаціями.

Комітет прийняв рішення визначитися щодо даного законопроєкту після додаткового опрацювання профільним підкомітетом.

Наступне засідання Комітету з питань антикорупційної політики відбудеться у вівторок, 22 вересня.

Нагадаємо, Парламент підтримав зменшення строку оприлюднення проектів рішень виборних органів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати