Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики на засіданні у режимі відеоконференції в рамках виконання вимог антикорупційного законодавства заслухав керівництво НАЗК щодо запуску реєстру політичних фінансів та інших актуальних питань, а також розглянув низку законопроектів, у підготовці яких бере участь.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Комітет ВРУ рекомендував прийняти законопроект про митний тариф за основу та в цілому".
Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.
Так, народні депутати заслухали голову Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова, який розповів про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів. Реєстр має бути готовий до 16 липня 2020 р. і відображати звітність про фінансування політичних партій.
Також Комітетом був розглянутий проект Закону "Про медіа" №2693 та альтернативний до нього проект Закону "Про медіа в Україні" №2693-1. Дані законопроекти визнали такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства із зауваженнями щодо узгодження його положень із Законом "Про запобігання корупції", уточнення підстав для накладення штрафів та ряду інших.
При цьому під час засідання були розглянуті три проекти законів щодо внесення змін до Закону "Про Службу безпеки України".
Так, перед початком розгляду голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна (Красносільська) поінформувала, що проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України" (№ 3196) та альтернативний до нього "Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо реформування діяльності Служби безпеки України" (№ 3196-1) профільний комітет рекомендував відправити на повторне перше читання.
У результаті Комітет прийняв рішення не надавати висновок щодо відповідності даних законопроектів антикорупційному законодавству, а направити свої пропозиції та побажання до проекту закону, доопрацьованого до повторного першого читання.
Третій проект Закону "Про Службу безпеки України" (№ 3080) Комітет з питань антикорупційної політики пропонує головному Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти проект у першому читанні із зауваженнями які, зокрема, стосуються змін до ст. 216 щодо передачі підслідності розгляду деяких справ до СБУ, уточнення визначення понять та повноважень СБУ.
Також комітет розглянув на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства законопроекти "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних" № 2709-1 і "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя" № 2710-1. Було прийнято рішення визнати дані законопроекти такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства.
Нагадаємо, Комітет Ради підтримав законопроект про економічний паспорт українця.