На своєму засіданні в режимі відеоконференції Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув Проект Закону "Про Митний тариф України" №3228.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЦППР: законопроект про КСУ не відповідає Конституції".
Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.
Законопроектом пропонується прийняти новий Закон України "Про Митний тариф України", який набирає чинності з 1 липня 2020 р.
Як зазначається, необхідність його прийняття обумовлена приведенням законодавчої бази країни у відповідність із системою загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема, шляхом створення Митного тарифу України, в основу якого покладено версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), побудовану на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 р. (ГС-2017) і Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (КН ЄС), з урахуванням зобов’язань в рамках СОТ.
Комітет ухвалив рішення рекомендувати ВРУ включити до порядку денного третьої сесії вказаний законопроект та за результатами розгляду у першому читанні прийняти проект закону за основу та в цілому як Закон України з врахуванням техніко-юридичних правок.
Також народні депутати розглянули Пропозиції Президента України до Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №1049.
Так, Президентом було внесено три пропозиції до прийнятого 4 жовтня 2019 р. Закону. Дві пропозиції стосувалися внесення технічних правок, третьою пропонувалося п. 2 роздiлу II "Прикiнцевi та перехідні положення" Закону щодо змін до ст. 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва i обiгу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробiв та пального" виключити, як такий, що не відповідає Конституції України, Господарському кодексу, Закону України "Про ціни і ціноутворення".
У результаті члени Комітету погодилися з пропозиціями Президента України і прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в цілому з урахуванням пропозицій Президента України.
Також Комітет розглянув Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок" №2805.
Метою законопроекту є вдосконалення законодавства про аграрні розписки, що дозволить підвищити простоту у користуванні, ефективність, надійність аграрних розписок, а також розширити сферу їх використання. Це в свою чергу сприятиме покращенню доступу агровиробників до виробничих ресурсів та фінансування.
У змінах до законопроекту пропонується нове визначення аграрних розписок (вони визначаються як боргові неемісійні цінні папери у формі електронного документу в Реєстрі аграрних розписок або в бездокументарній формі у вигляді облікових записів на рахунках в цінних паперах в системі депозитарного обліку цінних паперів); розширюється перелік суб’єктів, які можуть видавати аграрні розписки; оновлюються обов’язкові реквізити аграрних розписок тощо.
У результаті Комітет за результатами розгляду прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.
Нагадаємо, у Раді пропонують нову редакцію Митного тарифу України.