25 квітня 2020, 11:13

Комітет ВРУ рекомендує прийняти за основу законопроект щодо фонду гарантування кредитів аграріям

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону "Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КМУ подав до Ради проект закону про амністію".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ .

Повідомляється, що 24 квітня, відбулось засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики, у якому в режимі відеоконференції взяв участь заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Як зазначається, народні депутати розглянули проект Закону "Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві" (№3205), який розроблено з метою підтримки малих та середніх суб’єктів підприємництва, включаючи фермерські господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів перед фінансовими установами за кредитними договорами з метою створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні.

Законопроектом передбачається надання можливості українцям вільно розпоряджатися своєю власністю, включно із землею та капіталом, та отримувати за розпорядження нею справедливу вартість шляхом зняття мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення. З метою створення умов для стабільного функціонування ринку землі та сільського господарства в Україні пропонується створити Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві.

Так, члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Також був розглянутий проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції" (№3295).

Мета законопроекту удосконалення функціонування системи державної підтримки сільського господарства, усунення адміністративних перепон та витрат для сільськогосподарських товаровиробників при отриманні державної допомоги.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

Також на засіданні розпочато розгляд підготовленого до другого читання проекту Закону "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель" (№ 2280).

Так, проектом Закону пропонується врегулювання питань встановлення меж громад;

  • комплексного просторового планування територій громад, що скасовує необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою;
  • унормування питань, пов’язаних із її затвердженням;
  • нормування формування електронної картографічної основи для планування території;
  • забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування, а також створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення.

Проект Закону пропонує внести зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу України, законів України "Про землеустрій", "Про регулювання містобудівної діяльності" та "Про Державний земельний кадастр".

Нагадаємо, Рада скасувала штрафні бали за порушення правил дорожнього руху.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати