22 травня 2020, 11:18

Комітет ВРУ розглянув законопроект про правовий захист викривачів корупції

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом у четвер, 21 травня, на засіданні розглянув законопроекти на відповідність праву ЄС та/або міжнародно-правовим зобов’язанням України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент підписав "банківський" закон".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

За результатами обговорення такими, що не суперечать праву ЄС та/або міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції визнано законопроекти:

- про внесення змін до ст. 17 Бюджетного кодексу України, №3420. Цей документ, йдеться у пояснювальній записці, спрямовано на забезпечення доступу до кредитування суб’єктам господарювання, які зазнали значних фінансових втрат внаслідок запровадження карантину через пандемію коронавірусу. Ухвалення законопроекту, на думку авторів, дасть змогу запровадити фінансові механізми для забезпечення рівних можливостей доступу до кредитних ресурсів малому бізнесу шляхом часткового гарантування державою їхніх зобов’язань перед кредитором. Проект закону, за висновком експертів Комітету, не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, але потребує доопрацювання в частині деталізації умов надання державних гарантій суб’єктам господарювання, порядку оприлюднення інформації щодо таких гарантій та з метою оцінки впливу на економічну конкуренцію додатково потребує експертного висновку Антимонопольного комітету України;

- про Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги, №3359. Документ передбачає регулювання основних організаційно-правових засад впровадження та функціонування Єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги (ЄДСМ). Він, за висновком Комітету, не суперечить праву ЄС, але потребує узгодження з Європейською Комісією, як того вимагає Додаток XXVII до Угоди про асоціацію України з ЄС;

- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів, №3450. Документом пропонується створити окрему незалежну інформаційно-телекомунікаційну системи збору, аналізу та збереження повідомлень викривачів та закріпити гарантії правового захисту викривачів виключно через адвокатів системи безоплатної правової допомоги. Експерти Комітету дійшли висновку, що проект Закону не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, але потребує доопрацювання з врахуванням положень Директиви ЄС 2019/1937;

- про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" та Регламенту Верховної Ради України щодо уточнення вимог до особистого голосування, №2658. Мета документа, йдеться у його обґрунтуванні, розкрити поняття "рішення Верховної Ради України", щодо яких депутат зобов’язаний брати особисту участь у голосуванні. На думку ініціаторів законопроекту, запропоновані зміни дозволять підвищити політичну відповідальність народного депутата України. За висновком членів Комітету, проект Закону за своєю метою не суперечить міжнародно-правовим зобов’язанням України та праву ЄС.

Читайте також: "Комітет рекомендував Раді ухвалити за основу законопроект щодо захисту місцевих бюджетів".

Водночас не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції законопроект №3382 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення лікарських засобів та медичних виробів для населення. Документ пропонує виключити із Податкового кодексу України норми про оподаткування ПДВ за зниженою ставкою 7% операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів та звільнити зазначені операції від сплати ПДВ. Це, на думку членів Комітету, не відповідає нормам Директиви Ради ЄС №2006/112/ЄС.

Крім цього, члени Комітету ухвалили рішення звернутися до Прем’єр-міністра України щодо важливості якнайшвидшого призначення заступника Міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати